«Ще покаже лютий, в чім ти взутий»

SambirWZ
165

«Ще покаже лютий, в чім ти взутий»

У кожної влади була своя випробувальна стихія – снігопад

Пригадав слова своєї бабусі, винесені у заголовок, житель Стар’яви Віталій Панько… Супроти народної мудрості, перевіреної століттями, не попреш. Так і сталося нинішньої зими. Різдво на Різдво не було схожим, але запас снігу десь у небесних канцеляріях зберігся, от воно і сипануло у перші дні лютого. Все і відразу.

На нашій пам’яті, кожна влада мала свій снігопад – більший чи менший, але мала. І справа у тому, як вона (влада) зуміла організувати боротьбу зі стихією. В Самборі, наприклад, більш-менш вийшло не зле. Техніка працювала і навіть у неділю до обіду змогла добратися до віддалених вуличок. Вічні критики доріг – самбірські таксисти, визнали, що техніка їздила вдень і вночі, а не вірити їм не можна. Віддаємо належне керівнику СКП “Об’єднане” Роману Затварському та його колективу. І за нагоди – меру Гамару, бо якби було все в кучугурах, то вхопив би він. Місцями були нарікання на нерозчищені тротуари, і це факт, але й двірники працювали спозаранку, хоча, зрозуміла річ, розчистити усе і відразу неможливо. Подекуди люди самі, щоб розім’яти кістки після ситих свят, влежані на диванах, виходили на вулиці з лопатами… До речі, гарно прокоментували таку ситуацію у Старому Самборі: «Активні мешканці з лопатами у руках прокладали стежки біля своїх будинків і очищали тротуари – для пішоходів, а домашні ледарі коментували ситуацію у соціальних мережах». У гірському райцентрі випало снігу відразу на 40 сантиметрів. А це, вважайте, стихія… Тішилися хіба діти, бо такої «перини» на наших теренах давно не було.

Старосамбірщина чи не найбільше в області потерпіла від поривів ліній електропередач. Якщо в області, станом на початок лиха, знеструмленими були 334 населені пункти, то у нашому районі повністю чи частково – майже шістдесят. Поступово енергетики повертали людям світло. Хоча, як кажуть знатоки, такий показник свідчить про інше: лінії електропередач на Старосамбірщині настільки аварійні, що не витримують навіть снігопадів. Знеструмленим у Старому Самборі був і водоканал. Що стосується доріг поміж селами, то їх закурило не на жарт, особливо ті, які не надто людні, але й там працювала техніка. До зведення надзвичайників увійшов хіба такий факт: довелося буксирувати маршрутний ПАЗ, який з’їхав на обочину поблизу Ковинич на Самбірщині, і самотужки не міг вибратися.

Окрема біда – дерева, які падали, у тому числі на лінії електропередач та телефонні лінії. Це є те лихо, про яке ми собі балакаємо уже кілька років поспіль. Дерева мають властивість виростати і старіти. Ми щиро любимо екологію, одначе старі дерева таять у собі велику небезпеку. Тому треба позбуватися їх, а натомість садити щось свіже.

Хоча, навіть у тій біді, якщо судити з відгуків у соціальних мережах, людям більше подобалися засніжені краєвиди – кожен ставав фотохудожником.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар