Що роблять наші нардепи у парламенті?

SambirWZ
268

Що роблять наші нардепи у парламенті?
«Опора» дала відповідь на це питання, а помічники обранців її прокоментували. А ви самі судіть…

Громадянська мережа “Опора” проаналізувала діяльність депутатів-мажоритарників Львівщини у Верховній Раді. Цитуючи дослідження, редакція переслідує одну мету: розповісти, що у парламенті роблять наші обранці Ярослав Дубневич та Андрій Лопушанський. Нічого особистого – лише офіційні дані “Опори”, опубліковані на сайті “Захід-нет”.

“Ярослав Дубневич долучився до розробки 19 законодавчих ініціатив, 3 з яких подав самостійно. Депутат подав 33 запити, більшість з яких стосувались проблем його округу. 7 разів Дубневич виступав на засіданнях ВР з трибуни та двічі пропустив засідання без вагомої причини. Депутат намагається виконувати двосторонні угоди, укладені між ним та громадою 120 округу. Однак в більшості випадків своїх передвиборчих обіцянок депутат не дотримується”. “Опора”.

Коментар для “ВЗ”

Помічник-консультант народного депутата України Ярослава Дубневича Віталій Кімак: “Основні передвиборчі обіцянки пана Дубневича викладені в угодах з кожною з 37 територіальних громад Самбірщини. Щоквартально у громадській приймальні  моніторять виконання обіцянок, яких загалом є 337 пунктів. Мова йде про енергозберігаючі заходи в школах, ремонти Народних домів, бібліотек, ремонт комунальних доріг, допомога спортивним командам, церковним громадам та багато іншого. Станом на сьогодні, за 2 роки народний депутат уже виконав 272 пункти. Це легко перевірити, адже копії цих угод роздали у всі оселі. Крім того, були загальні обіцянки для Самбірщини та Мостиського і Городоцького районів, які так само виконуються. Лише один факт. За останні 25 років Самбірщина отримала вперше за сприяння народного депутата найбільшу кількість субвенцій на соціально-економічний розвиток. Тому мене здивував висновок “Опори” про те, що “у більшості випадків своїх передвиборчих обіцянок депутат не дотримується”. Громадські приймальні народного депутата відкриті для всіх, у тому числі і для “Опори”. Будь-яку інформацію  можна отримати та й сам Ярослав Васильович щоквартально звітує перед виборцями”.

“Серед усіх львівських мажоритарників найбільше засідань прогуляв Андрій Лопушанський – 26 з 69, причому 15 з невідомих причин. Також він ініціював до розгляду у парламенті найменше проектів – 6, в тому числі 1 проект щодо порядку притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності за корупцію. Лише цей законопроект Лопушанського набув чинності. Поки що депутат не написав жодного проекту закону чи постанови, який би відповідав його передвиборчим обіцянкам”. “Опора”.

Коментар для “ВЗ”

Помічник-консультант народного депутата України Андрія Лопушанського Ігор
Несторак
:
“Що стосується відвідувань засідань парламенту, то виборці знають, що, окрім роботи у Верховній Раді, він є членом делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Тому часто там буває у відрядженнях і це видно зі звітів і повідомлень цього органу.  Його опоненти інколи кажуть, що ми не вибирали Лопушанського у ПАРЄ, а у Верховну Раду. Відповім:  дивуюся такому вузько політичному мисленню… Ми були свідками того, як розглядали в ПАРЄ питання стосунків України та Росії і як наша делегація відстоювала інтереси держави. То скажіть, хто ці інтереси має відстоювати у ПАРЄ, якщо не наші народні депутати? Принагідно нагадаю, що під час розгляду одного з важливих питань – чи знімати міжнародні санкції з Росії, з ініціативи депутата,  була присутня і делегація молоді Заходу і Сходу. Їхня присутність мала позитивний вплив.

Щодо написання проектів законів, то сьогодні їх у народного депутата більше двох десятків, але зараз вони не на часі. Основна проблема нині – врегулювання цін на енергетичному ринку і війна на сході. А у конкретній щоденній роботі намагається допомагати виборцям, які приходять на усні прийоми. Це проблеми з комунальними послугами, пенсійні питання, надання матеріальних допомог та юридичні консультації, приділяє увагу різним проектам щодо розвитку територій. Зокрема, невдовзі в Самборі буде встановлений апарат з виготовлення біометричних паспортів. І ще – з початку року пройшли реабілітацію в санаторії “Женева” близько 300 військовослужбовців АТО та їхні сім’ї. Загалом хотів би сказати і до відома “Опори”, що з початку року нардеп подав на розгляд 250 звернень з приводу проблем виборців”.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар