«Якщо мене на війні уб’ють, то держава дасть 700 тисяч гривень і дружина поверне кредит»

SambirWZ
175

«Якщо мене на війні уб’ють, то держава дасть 700 тисяч гривень і дружина поверне кредит»

Не перестаєш дивуватися сучасній тупості, не перестаєш запитувати сам у себе: у якій ще державі може бути такий безлад чи неповага до звичайного солдата у час війни. Якби ми почули про це десь на вулиці, то не повірили б, але ж виступав з трибуни сесії Старосамбірської районної ради Мирон Пацай, тому не повірити – не можна. 

ДО НЬОГО звернувся родака зі Старосамбірщини, який служить у одній з військових частин Самбора. Багато місяців провів у зоні війни. В Самборі винаймає квартиру для своєї сім’ї – дружина та двійко малих дітей. Вирішив придбати власне помешкання, бо скільки можна чужі кути обтирати. Самотужки назбирав 6 тисяч американських доларів, однак за таку суму гідних квадратних метрів не придбати. Звернувся у два банки за позичкою. Фінансові установи такі, що ними опікується держава. Як в одному, так і в другому випадку кредит у сумі 200 тисяч гривень йому не дали, зважаючи на те, що військовик перебуває у зоні ризику. Тобто, він може поїхати на війну, там його можуть убити і хто тоді повертатиме кредит? Сучасне безглуздя – людина обороняє державу від агресора, але держава лякається дати йому кредит на житло. Одного разу військовик так рознервувався, що виклав банкірам свою «арифметику», яку ми винесли у заголовок, але і це не допомогло. Отож, пересічного громадянина, який воює, якого ми зобов’язані поважати, просто ущемили у його правах. І це не десь там у мирних, але зросійщених містах України, а у нас, в Самборі… Виступ пана Пацая чув і наш народний депутат Андрій Лопушанський, то ж, Мирон Дмитрович апелював і до нього.

Наступного дня ми вирішили перевірити інформацію від Пацая, зателефонувавши до одного із банкірів. установа якого відмовила воїну АТО в кредиті. Те, що ми почули, шокувало не менше. Виявляється, Президент прийняв Указ, відповідно до якого воїни АТО за отриманий кредит не платять відсотки. Начебто благородно. Але інші закони вимагають від банкірів не проводити завідомо збиткові операції. Тобто, якщо кредит без відсотків, то значить збитки фінустанови. Якби держава відшкодовувала банкам відсотки, то проблем не було б, але ж не відшкодовує, каже пан банкір, а через це банки відмовляють воїнам АТО у кредитах.

У якій ще державі може таке бути.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар