Якщо парламент проголосує за нашу Сприню…

SambirWZ
197

Якщо парламент проголосує за нашу Сприню…

Влада хоче перетворити відпочинкову зону у центр військово-патріотичного виховання молоді і на реконструкцію уже здобула 8,5 мільйона гривень

У минулому числі «Високозамківської Самбірщини» ми розповіли вам про те, як міняється концепція святкування чергової річниці створення у 1944 році Української Головної Визвольної Ради. Якщо попередніх років основним дійством була неділя з її численними гостями, які хотіли виступити біля мікрофона, то тепер головні організатори роблять ставку на «Іграх Нескорених». Окрім деяких районів Львівщини, сюди почали приїжджати діти з Донеччини, Луганщини, Херсонщини, Полтавщини. Гадаємо, наступного року їх буде ще більше. Районна влада Самбірщини робить все, аби символ патріотизму – УГВР, став молодіжним.

ХОЧА, минулого разу, аби не збацькати теми, ми не сказали основного – відпочинковий табір у Сприні має стати центром військово-патріотичного виховання… І саме тому у цю територію уже кілька років поспіль вкладають немалі суми. Треба сказати, що дитячий табір усі попередні влади змогли врятувати від руйнувань – і це, вважайте, перемога. Відпочинкові зони свого часу мав ледь не кожен район, але, коли все довкруж почало пропадати, розвалилися, розграбувалися і відпочинкові бази. Самбірщина своє врятувала. Хтось скаже, що просто попалися добрі господарі – і це може бути правдою. Хтось додасть, що якраз завдяки щорічним святкуванням УГВР не дали території занепасти – і це також буде правдою. У «білому домі» віддають належне попереднім керівникам табору Юрію Арабському та Олегу Спринському, за яких щось та придбали і головне – втримали. Тепер тут керує Михайло Цимбрила – знаний на наших теренах спортсмен, і уже з перших днів видно, що чоловік дуже захопився своїм новим заняттям і багато чого встиг зробити…

Так ось, задумавши перетворити цю зону у військово-спортивний центр, можливо, круглорічний, влада почала реконструкцію будиночків. Чотири великі приміщення уже відремонтували, «притягнувши» туди немислиме – сантехніку, вставили нові вікна, попровадили ремонти. Цьогоріч довершили сучасний майданчик зі штучним покриттям, на якому можна грати і футбол, і волейбол, і баскетбол – просто унікально. Встановили тренажери. Трішки підлатали дорогу біля табору старим асфальтом і, що дуже важливо, укріпили берег гірської річки, яка підступно добиралася до будівель. Особливою втіхою влади є те, що нарешті зуміли знайти на території свою воду, пробуривши «колодязь», бо за усі попередні часи цього не вдавалося. Усе це відбулося за якихось два-три роки… Тепер про плани. Район успішно взяв участь у боротьбі за гроші Державного фонду регіонального розвитку і маємо надію, що у Сприню прийде 8,5 мільйона гривень. У цю суму, за словами голови райради Віталія Кімака, хочуть вмістити надбудову над їдальнею – там мають бути готельні утеплені номери для персоналу, мають провести ремонт усіх будиночків на території табору, встановити стаціонарну сцену. Вже на другий день після цьогорічного свята до Сприні приїхала група проектантів, які за місяць мають підготувати нові інфраструктурні проекти. Зокрема, у перспективі 3-5 років планують довершити реконструкцію 27 будиночків для дітей, кожен з яких отримає назву усіх регіонів України. У планах – звести літній басейн, конференц-зал, спортивні споруди, збудувати церковну капличку та полігон для навчання зі стрільби. Віталій Володимирович каже, що уже нині табір може вміщати 200 відпочивальників, а заплановано збільшити до 500. Не виключено через рік-два на Самбірщині зникне проблема літнього відпочинку дітвори.

На відкриття «Ігор Нескорених» влада запросила представника Міністерства молоді та спорту Олега Нємчинова. Не тільки тому, що він чоловік шанований, але підтримка Києва у такій поважній справі не завадить. Чиновник теж перейнявся тим, щоб створити у Сприні потужний відпочинково-виховний центр.

Ідею з іншого боку «підпирає» і народний депутат України Ярослав Дубневич. Треба визнати, що той чоловік з перших днів депутатства підтримує Сприню, став таким собі куратором. Отож, нардеп зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про те, щоб уже 75-у річницю УГВР святкували на державному рівні. У документі пропонує масу заходів, у тому числі – долучити науковців до вивчення історичної спадщини УГВР, розширення «географії» «Ігор Нескорених», фінансування, у тому числі і відпочинкової бази, видання поштових марок і таке інше. Ось так гуртом, дасть Бог, і перетворимо Сприню у національну святиню.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар