Іномарки стануть доступними для українців

SambirWZ
176

Іномарки стануть доступними для українців

Ситуацію коментує співавтор закону, наш народний депутат Ярослав Дубневич

31 травня Верховна Рада прийняла Закон про зниження ставок акцизного збору на вживані автомобілі. “ЗА” проголосувало 237 народних депутатів, а отже, розмитнення придбаних за кордоном автомобілів суттєво знизиться. Українці за доступною ціною зможуть придбати сучасну іномарку. Хоч вона і буде вживаною, та згідно з умовами, повинна  відповідати екологічним стандартам “Євро 5”, тобто – не “старше” 2010 р. в. Придбаний за кордоном  автомобіль обійдеться власнику щонайменше на  30 відсотків дешевше.

Основні витрати при розмитненні автомобілів формує акцизний збір і ПДВ, який сплачується з митних зборів. Ставка акцизу залежить від року випуску, типу пального та кубатури двигуна. Саме ця позиція найбільше впливає на вартість автомобіля при розмитненні, оскільки за кожен літр об’єму двигуна акциз складав 2,21 євро. Згідно з новим законом, він знижується від 2 до 28 разів. Для прикладу, за розмитнення автомобіля з двигуном 1 л. (у відповідності до визначених параметрів), за новими правилами потрібно  сплатити 63 євро – замість 1761 євро. А за розмитнення автомобіля з двигуном 2 л. – 534 євро – замість 4882 євро.  Тобто, для найпопулярніших автомобілів з двигуном 1,5 л. замість  3000 євро,  треба буде сплатити приблизно 90 євро. Закон передбачає і певні обмеження, аби запобігти зловживанням з метою наживи. Одна людина протягом року зможе придбати лише один легковик і без права відчуження.

– Окрім того, ми однозначно висловились за те, що в Україну заборонено ввозити легкові автомобілі, виготовлені  державою-агресором, якою визнано Росію. Це питання було принциповим, – продовжив коментар співавтор законопроекту Ярослав Дубневич.

Прийняття Закону лише за один рік дасть змогу отримати додатково до державного бюджету близько 1 млрд. грн, стимулюватиме розвиток малого і середнього бізнесу на ринку продажу автозапчастин, страхування та автомобільного сервісу. В перспективі – сприятиме підвищенню кількості автомобілів на 1000 осіб до середньоєвропейського рівня, розповідає народний депутат України Ярослав Дубневич. Він вважає найбільшим позитивом те, що новий Закон вступає в дію не з 1 січня 2017 року, як це пропонувалось спочатку, а з першого числа наступного місяця після його опублікування. Цю позицію, як і чимало інших, нам вдалось відстояти, каже Ярослав Васильович, адже багато поправок до законопроекту, який ми прийняли, були спрямовані на те, аби знівелювати позитивні напрацювання. І тому, я вдячний колегам-депутатам, які стали на захист інтересів українців.

Марія СИМОНЕНКО.

Нам залишається додати, що Ярославу Дубневичу треба “добити” ще один його закон, який дозволяв би українцям не їздити через кордон кожні п’ять днів машинами польської реєстрації. Хоча розуміємо, що проштовхнути цю норму дуже непросто – надто багато бажаючих урядників заробляти на кордоні…

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар