Директор Турківського НВК захищається  в суді від примусової вакцинації

SambirWZ
419
Директора Турківського НВК Генннадія Когута (колишній міський голова) 18 листопада відсторонили від роботи в навчальному закладі, бо принципово та з власних переконань не зробив щеплення від коронавірусу. А цього вимагалося від працівників кількох професій, у тому числі й освітян.

Однак вакцинуватися директор школи Геннадій Когут не хоче, з таким примусом категорично не погоджується, тож на відділ освіти, культури і туризму Турківської міської ради подав позовну заяву до суду, про що сам сповістив у соціальних мережах.

Про те, чи відповідає наказ МОЗ, яким користувалися у профільному відділі міської ради, про обов’язкову вакцинацію представників певних професій законодавству України, має встановити Феміда. Яким буде рішення суду, наразі невідомо. Та й слухання ще не призначене. Але сам позивач вважає, що він у цій ситуації правий.   

«Я вважаю, що порушені мої конституційні права. Йде певна підміна понять, тому що на всіх офіційних каналах кажуть, що вакцинація є добровільною. Мені би дуже хотілося, щоби ця проблема вийшла із політичної площини, щоби цією проблемою займалися фахівці, медики, щоби всі події, які відбуваються в Україні, не носили дискримінаційного характеру. А не була якась одна категорія людей, яким обов’язково треба щепитися та інша категорія, яким необов’язково», – стверджує директор школи Геннадій Когут.

У Турківському НВК є близько 400 дітей. Зараз вони навчаються очно. Звичному режиму  сприяло те, що від роботи відсторонили директора Геннадія Когута та його, мабуть, ще двох однодумців – вчительку групи продовженого дня і прибиральника. Тобто трьох осіб. Решта вчителів та технічних працівників вакциновані.

Нагадаємо, що загалом у школах та дитсадках Турківської громади станом на 29 листопада відсторонили від роботи 13 працівників. А на Львівщині – 294-х педагогів. З них лише один позивається до суду. Принаймні це набрало публічного розголосу. Можливо, інші чекають, як і чим обернеться справа директора Геннадія Когута, то аж тоді підуть його шляхом щодо захисту своїх трудових прав.

«Є такий документ про відсторонення педагогічних працівників, які не мають повного курсу вакцинації. Станом на сьогодні у нас із 45 тисяч педагогічних працівників відсторонили 204. Це тільки вчителі. Ще понад 200  – це обслуговуючий персонал. На той період часу, на який вони відсторонені, зарплата за ними, звичайно, не зберігається», – повідомила головна спеціалістка обласного департаменту освіти Леся Босак.

Чи відповідає наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію представників певних професій законодавству України, розповів Інтернет-виданню  Leopolis.news спеціаліст у галузі права Євгеній Базилевич; «Кодекс законів про працю, Закон України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» і також Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб» – це все в купі вказує на те, що представники певних професій зобов’язані вакцинуватись. А вже наказ МОЗ, який був виданий, він уточнює перелік тих професій. І ось ця вся система законодавства, яка складається з законів і підзаконного нормативно-правового акту МОЗ визначає, що працівникам освіти доведеться вакцинуватися». 

Але останнє слово за судом.

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар