Книжки про древній Старий Самбір

SambirWZ
474
Не кожне місто Самбірщини та області може похвалитися своєю давньою і новішою історію, котра б була упорядкована та відображена у книжках. А ось Старий Самбір такої честі удостоївся. У жовтні 2016 році у видавництві «Коло» м. Дрогобича побачило світ ілюстроване історико-краєзнавче видання “Старий Самбір за сивиною століть», автор якого письменник Олександр Глінка.

На подібну творчу працю зважилася молода дослідниця Юліана Ярема-Красник. Вона наприкінці минулого року в Старому Самборі презентувала власне видання «Стара Самбірляндія» – краєзнавче дослідження. Над книжкою працювала 10 років.

Організували презентацію працівниці Старосамбірської публічної бібліотеки. Захід не оминув увагою отець-декан Михайло Николин. Він поблагословив авторку книжки Юліану Ярему-Красник, подякувавши за невтомну працю, Слова священника, вдало продуманий сценарій збагатило захід, підсилило цікавість присутніх до нового видання.

З неабиякою увагою присутні слухали розповідь Юліану про те, що її підштовхнуло до написання книжки про рідне місто, як і що спонукало її дослідити його історію, як почала працювати та хто був помічником та натхненником.

Зазначила, що у школі вчителька Оксана Дрозд скерувала учнів до бібліотеки. В «Історії міст і сіл України» вона вперше прочитала кілька рядків про Старий Самбір. З неабиякою цікавістю сприйняла цю скупу інформацію, адже про рідне місто було написано не десь, а в такому поважному виданні. І цього було достатньо – намацала початок нитки клубка сивої давнини і його потягнула.

«420 сторінок – це маленька дещиця того, що можна сказати про Старий Самбір. Насправді, досліджуючи факти, довідуючись про події з минулого, торкаючись до документів, розумію, що питань, на які треба відповісти, стає ще більше“, – наголосила авторка.

Ідейним натхненником у Юліани Яреми-Красник був Олександр Глінка, також дослідник Старого Самбора. Рецензував книжку Михайло Кріль – професор з історії, автор численних краєзнавчих досліджень. Він високо оцінив це видання та назвав його «путівником міста», яке відзначило 950-річчя з часу першої писемної згадки про нього.

Завершилася презентація оригінально. Вчителька Старосамбірської школи №1 Надія Копач з учнями підготувала поетично-пісенну програму. До неї були включені вірші талановитих місцевих поетів Івана Фідика, Андрія Дякуна, Оксани Вовчко.

Особлива атмосфера виповнилася, коли учасники презентації виконали гімн «Про Старий Самбір» на слова поета Івана Фідика, які на музику поклав Юліан Пукшин. Величність події доповнили квіти, які на знак подяки спеціалістка гуманітарного відділу міської ради Наталія Васурчак вручила авторці нової книжки.

Микола ШАРКІВ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар