«Дай закурити!»

SambirWZ
166

«Дай закурити!»

У нас не буває так, щоб все було гаразд. Навіть якщо все гаразд (фантастика!), то знаходяться проблеми, які треба потім мужньо долати… Перед святами несподівано для багатьох курців виникла проблема з цигарками. Кожен має свою марку товару і, не побачивши її в одній крамниці, чимчикує до іншої.

У  нас такого давно не було, а  тому несподіваний дефіцит роздратував. Телефонують до редакції, скаржаться, що цигарки подорожчали, а їх ще й нема, а це товар, що наповнює акцизом бюджет… Прості обивателі, обурюючись, відверто говорять про бардак і про те, що чиясь лиха рука навертає нас у дев’яності роки, коли цигарки купували на продуктовому базарі з-під прилавка, або з-під фартуха старої перекупниці… На вулицях побільшало “Дай закурити” і поменшало “бичків” на тротуарах. Ми спробували з’ясувати, чому так, у всезнаючого Інтернету, а потім перевірили ту ж інформацію у власників магазинів. Підприємці кажуть, що раніше замовлення виконували блискавично, тепер треба чекати не менше тижня. Популярні марки цигарок, які курить більшість, минулого тижня уже практично зникли з полиць, залишилися дорогі, але і їх метуть…

Судячи з офіційних повідомлень, над цигарковим ринком нависла небезпека. Найбільшого тютюнового монополіста в Україні підозрюють в ухилянні від сплати податків, виведенні 2,5 мільярда гривень до Росії та фінансуванні “ДНР” та “ЛНР”. Правоохоронні структури провадили обшуки у цигарковій компанії. Глупо казати, що курці автоматично підтримують країну-агресора чи терористів, але хіба в Україні у зв’язку з податковими підозрами до монополіста не могли передбачити, удар по споживачах?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар