Медицина периферії: штампики часів СРСР і «мінус» електрифікація

SambirWZ
219

Медицина периферії: штампики часів СРСР і «мінус» електрифікація

Наприкінці минулого року на Самбірщині створили Центр первинної медико-санітарної допомоги і очолила його Світлана Терлецька – судячи з її останніх керівних кроків, районна влада не помилися у виборі начальниці. Більше того, її заступником став знаний на теренах лікар-кардіолог Роман Феник, який, до слова, незважаючи на засніжені дороги, об’їздив усі ФАПи та амбулаторії. Враження, скажемо так, не найкращі… Враження такі, що у ці медзаклади роками мало що вкладали, крім, звичайно, зарплат фельдшерам. 

Очільники району Віталій Кімак, Андрій Бобак, Леся Ленартович провели медичну нараду, щоб підвести риску під першими місяцями плідної праці, і почули, що впродовж 2 років у селах взагалі не було медикаментів на невідкладну допомогу, приміщення та обладнання в жахливому стані. Можете собі уявити, штампи ФАПів ще з логотипом СРСР… Певна річ, це ґандж, це ганебно, але штамп неіснуючої держави не впливає на стан здоров’я селян. Гірше те, що уже за Української держави половина ФАПів без світла. Віталій Кімак зауважив, що усі ці заклади первинної допомоги були підпорядковані ЦРЛ і коли такі факти уже вийшли “на гора”, по суті треба братися за “зачаття” сільської медицини… Рішення районної ради про створення Центру первинної допомоги дасть можливість вчасно виплачувати зарплату медикам, зміцнювати матеріально-технічну базу та підвищити якість надання першої медичної допомоги у селах. Наше головне завдання – щоб лікарі у селах не очікували на пацієнтів з хворобою у ФАПах чи амбулаторіях, після якої необхідно одразу лягати в лікарню, а завчасу виявляли захворювання на початковій стадії і проводили профілактичні заходи, наголосив на нараді голова району. Незабаром розроблять графіки регулярних виїздів спеціалістів у села району з УЗД та кардіодіагностикою, закладуть кошти на медикаменти. Деякі фельдшери вже отримали тонометри та мінімальні пакети препаратів на невідкладну допомогу. А ще планують до кінця місяця придбати на кожен ФАП по глюкометру. У Погірці передали холодильник для кабінету профщеплень, де зберігаються вакцини.  До цього часу ЦРЛ не мала коштів на холодильник… Завершили роботу з встановлення двох котлів у цій амбулаторії. Холодильник передали і в амбулаторію Стрілкович. Сільська рада своїм коштом зробила ремонт приміщень та покрівлі. Районні медики подали 6 заявок на конкурс мікропроектів обласної ради і мають намір вкласти спроваджувані гроші у ремонти приміщень.

І ще з приводу медицини. До керівника хоспісу у Сідому Тараса Струка дійшли чутки з кіл, наближених до ЦРЛ, що начебто медики говорять про те, що потрапити у хоспіс важче, ніж у Царство Небесне. Тарас Миронович заявив, що є вільні місця, що потрапити у лікувальний заклад не так складно, як про це говорять, а подібні чутки продиктовані тим, що дехто і досі не може змиритися з існуванням необхідного хоспісу.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар