Грип «косить» наші ряди

SambirWZ
229

Грип «косить» наші ряди

Ціна хвороби коливається від 100 гривень – до кількох тисяч

Коли у Прем’єрах була Юлія Тимошенко, теж був так званий “свинячий грип”, але галасу з приводу профілактики і лікування було дуже багато. Потім, коли, Богу дякувати, все минуло з невеликими людськими втратами, скептики кпини дерли, мовляв, то був не грип з його ускладненнями, а звичайна піар-акція уряду, чи більше – відмивання грошей…

Жертв нинішнього сезону грипу (без галасу і піар-акцій) уже набагато більше, а в державі відносний спокій – медики констатують статистику скошених у ліжко чи померлих… Тим часом, станом на кінець минулого тижня на Львівщині лише за одну добу на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло більше 6 тисяч осіб, 170 осіб – шпиталізовані. Це дані департаменту охорони здоров’я.

Серед тих районів області, які перейшли епідеміологічний поріг, ні Самбірщина, ні Старосамбірщина не значаться. Найближчий до нас район, який почала косити епідемія, – Мостиський. Станом на кінець тижня, карантин у нас не оголошували. Хоча, як видається, оголошувати карантин тоді, коли пройшли поріг захворюваності, пізно. Треба заради профілактики оголошувати його раніше. Але не нам вирішуватиЩе трохи статистики, яка шокувала. Від початку епідсезону на Львівщині захворіло 175 065 осіб. У Львівській області відсвинячого грипупомерло девять хворих (станом на початок тижня). Медики кажуть, що скосила хвороба тих, які мали хронічні захворювання раніше і через цепослаблений імунітет. При цьому, “свинячий грипвиявили у 49 мешканців області. В 1,2 рази перевищений епідпоріг серед дітей від трьох до шести років і в 1,8 разіввід 7 до 14 років (скупчення дітей у школах). Приріст хворих становив 53 відсотки на добу.

Ми вирішили до теми грипу підійти з іншого боку: у яку суму він обходиться пересічному хворому? Адже за нинішніх зарплат та пенсій хворітизадоволення не для бідних. З цим запитання ми звернулися до головного фармацевта Старосамбірщини Володимира Грицка. “Дати чітку і однозначну відповідь з приводу вартості ліків при захворюванні на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип неможливо, оскільки процес лікування залежить від фізіологічного стану хворого, його віку, маси тіла, наявності ендокринних, серцевосудинних та інших хронічних захворювань. Тому, якщо застуда триває 5-7 днів без особливих ускладнень, то витрати на медикаменти, вітаміни складатимуть 80-120 грн., якщо зявляється кашель, нежить, біль у горлі, то, зрозуміло, витрати на лікування зростатимуть. А в сімях, як правило, хворіють одразу усі. При тяжкому перебігу захворювання з ускладненнями, при появі пневмонії, дихальної недостатності і такого іншого вартість лікування зросте у рази і може сягати кількох тисяч гривень. Особливо для осіб групи ризикуЗазначу, що
обєктивних підстав для підвищення цін на протизастудні лікарські засоби немає, про що свідчить моніторинг прайсів кількох провідних фармацевтичних постачальників“, – підкреслив Володимир Грицко. І додав, що наплив відвідувачів в аптеках зріс, бо люди все ж хворіють

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар