Якщо у газових квитанціях – «нуль», то не значить, що не треба платити?

SambirWZ
246

Якщо у газових квитанціях – «нуль», то не значить, що не треба платити?

Я з того покоління, коли кожен споживач газу мав удома абонентську книжку з кількома пустографками. Виписував з лічильника той показник, який є, віднімав від нього попередній показник, різницю множив на копійки вартості газу, сам вписував суму до оплати і йшов на пошту платити.

Минуло багато років і маємо у цій арифметиці багато незрозумілого. Через десятки питань, які виникають, депутат райради Юрій Василенко вирішив послухати на сесії когось із керівників управління газового господарства. Олександра Гринда спробувала пояснювати, чому у квитанціях в графі “до оплати” стоять нулі, і люди не платять, хоча насправді повинні випалювали обов’язкову частку, за яку вносити обов’язкову плату. Треба віддати належне пані Олександрі – вона сумлінно пояснювала всі ті механізми підрахунків, у яких споживач сам повинен давати собі раду. Ми спочатку щось записували, а потім загубилися. Схоже, так само загубилися і депутати – судячи з їхніх подальших запитань. А що вже казати про стареньку бабуню у Сусолові, чи дідуня – у Никловичах… Єдине потішило: пані Гринда зазначила, що жодна людина, яка звертається в управління, дохідливо отримує роз’яснення. Якщо врахувати, що у нас дуже багато людей сидить на субсидіях, і, ймовірно, належним чином реагують на “нулі” у квитанціях, потім можуть опинитися перед дилемою: платити треба було. Представник газового управління твердила, що такі квитанції у Самборі не придумують, діє відповідна комп’ютерна програма по усій Україні. Вибачайте, шановні читачі, що так поверхово загострили увагу на  темі, бо коли щось не так зрозуміли, то прочитавши нас, можете наробити ще більше манки. Радше всього, запросимо до себе когось із управління газового господарства і спробуємо на хлопський розум розтлумачити. “Потішило” обранців ще одне повідомлення: невдовзі споживачі матимуть уже не одну квитанцію, а дві, бо будуть платити не тільки за газ, як товар, а й за транспортування до оселі. Хоча Олександра Гринда пояснила, що споживач це не особливо боляче відчує, бо з однієї квитанції щось знімуть у користь іншої.

Вислухавши цю розмову, ми зрозуміли, що хтось в Україні людям мізки крутить, як циган сонцем, і страждають від цього як споживачі, так і газовики. І тут починаєш з ностальгією згадувати ті часи, коли сам собі у пустографку вписував показники лічильника…

Депутати погодилися з тим, щоб написати звернення у відповідні інстанції, аби ті спростили квитанції, а, зрештою, щоб у Києві переглянули вартість палива. Згадували, щоправда, і якість палива, але депутатів запевнили, що він у нас найвищої якості.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар