Намалювати так, щоб вразити Ірину Гримак

SambirWZ
207
Леся ТОПОРОВИЧ – учениця Самбірської СШ №8 та вихованка школи декоративно-ужиткового мистецтва минулого тижня стала знаменитою. Уявити тільки, голова обласної ради Ірина ГРИМАК визнала її творчість особливою, а тому довірила голові Самбірської районної ради Віталію КІМАКУ вручити від її імені юній художниці спеціальний приз. Видно, і в поважних обласних чиновників є свої мистецькі смаки.

А все розпочиналося з того, що «Єврорегіон-Карпати-Україна» оголосив конкурс дитячих малюнків «Збережи довкілля – розмалюй мрію». Признатися, тема непроста, хоча зрозуміло, що екологічна. Леся вирішила випробувати свої сили, уже маючи за творчими плечима одну нагороду – торік взяла участь у конкурсі декоративних виробів і стала лауреатом, хоч сам конкурс у зв’язку з коронавірусом минав в режимі онлайн. А цього разу «розмальовувати мрію» зголосилося майже 350 учасників не лише з Західних областей України, а й з Сум, Києва, Полтави, Черкас, Херсона і навіть з Польщі. Гадаємо, твір Лесі, який здобув симпатії серед такої кількості учасників, вартий уваги.
За нагородою переможниця прийшла разом зі своєю наставницею зі школи декоративно-ужиткового мистецтва Тетяною БІЛИК. Їм вручили набір професійних фарб і три мольберти. Був розрахунок, що один з них дівчинка візьме собі додому, а два інші подарує школі. Проте, Леся дуже патріотично заявила, що усі три мольберти знадобляться школі, а на наше запитання, чи справді вони там потрібні, Тетяна Білик зазначила, що у її закладі, де проходять мистецький вишкіл 110 дітей, нічого зайвого не буває… Щоб продовжити тему мистецтва, ми поцікавилися у Лесі, звідки мистецький талант? Від бабусі з села Воля, яка дуже гарно вишивала і займалася писанкарством… В таких випадках, коли маєш справу з майбутнім художником, дорослі дядечки улесливо перепитують: а ким ти хочеш бути? Відповідь ми знали заздалегідь, але не таку – хочу бути юристом… То не страшно – прокурори теж можуть бути художниками…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар