Освітянська оптимізація по-добромильськи

SambirWZ
507
Гіркі часи чекають на сільське шкільництво… Оптимізація, здається, неминуча. Ми не так давно спілкувалися з керівником Департаменту освіти Львівської ОДА Олегом ПАСКОЮ і розпитували, як триватиме скорочення шкіл – дуже актуальна тема. Відповів, що школи, які тепер у віданні громад, самі дійдуть до того, що зачинятимуть заклади бодай би з тієї простої причини, що дітей нема. Схоже, дійшли до цього і на Добромильщині.

МИНУЛОЇ п’ятниці засідала сесія і було кілька саме таких складних питань. Щоправда, Семен ЦЕБАК просив зняти проблему з порядку денного з тієї простої причини, що її ще не вивчала освітянська комісія. Та з’ясувалося, що комісію очолює він сам, а йому, виявляється, ніхто не повідомив про питання в порядку денному. Відкласти, певна річ, можна, але чи тепер, чи в четвер від неї нікуди не дінешся. А оптимізацію слід провести до початку нового навчального року. Не так вже й багато часу зосталося…

Так ось, обранцям пропонували взагалі закрити дев’ятирічку у Грушатичах, а дітей возитимуть у Нове місто. Закриють початкову школу у Дроздовичах, а школярики поїдуть у Міженець. Призупинять роботу дев’ятирічки у Княжполі та Мігово. Перший заступник міського голови Тетяна ТЕРЛЕЦЬКА розповіла, що у Добромильській зоні найбільше малокомплектних шкіл на території усього колишнього Старосамбірського району і цей процес, на жаль, триватиме далі. В об’єднаній громаді є уже 7 «Школяриків», на ще один зробили замовлення в області. За підрахунками освітянського відомства Добромильської ТГ до кінця року бракуватиме педагогам 10 мільйонів гривень. Признатися, при незначних надходженнях до місцевого бюджету втримати галузь буде дуже непросто. Тетяна Терлецька прогнозує, що скорочення шкіл не повинно боляче ударити по вчительських кадрах бодай би тому, що на території працює близько півсотні пенсіонерів, деякі з яких уже перейшли у восьмий десяток. Хоча тут же сама себе підправила, що вчитель вчителеві – не рівня і в кожному окремому випадку підходитимуть індивідуально.

У результаті дискусій, обранці вирішили призупинити шкільництво у Грушатичах та Дроздовичах, а школи у Княжполі та Мігово стануть початковими.

…Не можу сказати, що це тенденція, це лиш перший симптом. Одна мама, яка мешкає у віддаленому селі Самбірського району, розповіла, що з нового навчального року переводить свою доньку, а з нею ще дві дівчини, у одну зі шкіл Самбора. Будуть винаймати для них квартиру – все в ім’я того, щоб діти не були прив’язані до «Школярика» та й рівень знань, який дають у місті, значно вищий і репетиторів легше знайти, щоб без проблем вступити потім у вищий навчальний заклад.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар