Пудру цвіллю називають…

D7D9CmO
318

Щоразу на сесіях Самбірської міської ради керівники освіти просять звільнити від оплати за харчування дітей пільгових категорій. Цього разу додали близько двох десятків прізвищ дітей з території колишньої Стрілковицької сільради, бо вони тепер належать містові.

А у понеділок вранці батьки дітей Рудківської школи поділилися з нашою газетою доброю новиною – там задіяли гаряче харчування для учнів 1-4 класів. Уже потім ми з’ясували у керівника місцевої освіти Юлії БРИЙОВСЬКОЇ, яким коштом? Бо батьки казали, що це ніби державна програма, якою опікується дружина Президента…

Все набагато простіше – дружина пана Зеленського відпочиває. Кошти – майже 2 мільйони гривень, з місцевого бюджету. Депутати розпорядилися грішми платників податків так, щоб найменші школярі могли перекусити, не вихолощуючи батьківські гаманці. На гарячий обід виділяють 15 гривень. Сума, певна річ, не така вже й фантастична, але щось тепле діти зможуть зїсти. Ті освітні заклади, які не мають своїх кухонь-їдалень, мусять наразі обходитися 12 гривнями на одну дитину. Сюди можуть входити чай, печеня, булочка, круасани, вафельки – це уже самі директори обирають постачальників. Ми вважаємо, що це позитивний досвід, який у мера Івана ЛОЗИНСЬКОГО повинні взяти собі за правило і інші громади, бо ж давайте скажемо відверто: якщо не будемо окутувати турботою наших дітей, то навіщо тоді ми всі потрібні?

Але у нас так є, що не всі і не завжди можуть порадіти добрій новині. У понеділок соціальні мережі були вражені новиною від професійних дописувачів з Підгайчик, які сфоткали круасан, присипаний пудрою, в упаковці. Але пудру назвали плісінню… Коментарі зводилися приблизно до такого: нехай це їдять чиновники чи їхні діти… Ми у розмові з пані Брийовською торкнулися і цієї теми. Відповіла, що завозять виключно все свіже, а те, що у Підгайчиках нема їдальні, де готували б теплі обіди, – факт. Їдальню ще торік визнали аварійною і закрили.

Хоча, підгайчиківські активісти тільки те і вміють робити, що критикувати на усі лади діючу владу, бо їх самих до влади не обрали. Якоїсь ініціативи активістів і за допомогою бюджету та селян відремонтувати їдальню не надходило. Пані Брийовська сказала, що ліниві активісти тільки вміють побачити, що у якомусь селі щось добре зробили, і здіймають гвалт: чому не у них? Тема для роздумів…

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар