Школу, де вчився та вчителював нинішній директор Департаменту освіти ЛОДА, очолила… ветеринар

SambirWZ
181
Про це нашій редакції стало відомо від скаржника – відразу з порога: що то діється! Такого ще не було! Кінець світу! Школу очолила випускниця ветеринарної академії! Справді, щось воно не дуже ліпиться, подумали ми собі, і попровадили своє розслідування.

В Добромильській раді нам підтвердили, що за підсумками конкурсу на посаду директора перемогла Мар’яна Ноджак, мешканка сусіднього від Нижанкович села, яка викладає в одному з коледжів Золочева, молода, енергійна, ініціативна. І звинуватили колектив у тому, що нікого зі своїх молодих на конкурс не виставили. Хоча посада директора школи нині дуже престижна, бо добре оплачувана.

Школа у Нижанковичах знаменита бодай тим, що там свого часу вчився, а згодом вчителював нинішній директор Департаменту освіту Олег Паска. Колиска, яка виколисала його до рівня головного освітянина Львівщини, опиналася у руках ветеринарного працівника. Як на це реагує? Олег Володимирович у розмові з нашим репортером спочатку зазначив, що на процеси призначень директорів впливу не має. Тепер кожна територіальна громада має свою конкурсну комісію, от вона і визначає, хто має керувати закладами. І тут же визнав, що всі ті сільські конкурсні комісії дуже цікаві, бо є уже ситуації, та ба, скандали, коли у конкурсах перемагає слабший претендент, але він може бути чиїмось близьким родичем, кумом, сватом… І нічого не вдієш – в селах свій за свого до кінця… Потім Олег Володимирович підтвердив, що у пані Ноджак нема освіти педагогічної і особисто питав у неї, як піде до якогось вченого педагога на урок вчити вчителювати? Водночас пан Паска сказав, що іншим претендентом була діюча директорка Марія Керницька, але під час конкурсних випробувань допустила деякі технічні помилки… Додамо від себе – та й поважний вік… Тому комісія і зробила свій вибір на користь пані Ноджак… Директор Департаменту трохи пошкодував, що вийшло так, як вийшло, і теж зазначив, що колектив не виховав гідної заміни багаторічному керівнику, а там, пригадує, досі працюють толкові педагоги та організатори.

Якраз у ці дні нам нагодився один педагог, у якого розпитали, чому педагоги не хочуть ставати директорами? Каже, що надто велика відповідальність, дуже багато рутини, а вчитель, якщо він толковий, то може заробити собі на репетиторстві значно більше, ніж має директор. О, часи… 

Роман ІВАНЧУК.   

Вас це може зацікавити

Залишити комментар