У Старому Самборі  поліпшать водопостачання

SambirWZ
68
Над вирішенням цієї проблеми давно працює міська рада
У місті продовжиться реконструкція центрального водогону. Підтвердженням цього є Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 року «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». 

Відтак з державного бюджету на завершення цього важливого для мешканців прикарпатського Старого Самбора проекту виділено 5 753,9 тис. грн. Роботи по заміні центрального водопроводу, сказав міський голова Ігор Трухим, виконуватимуться ще цього року. 

На сьогодні, мабуть, ні для кого не було і не є таємниця, що водогінна мережа міста  не просто зношена, а морально застаріла. Часто виникали прориви, великі втрати води, а мешканці зазнавали побутових незручностей. Потребують також ремонту та заміні розгалужені труби по бічних вулицях. 

Проблему водопостачання у Старому Самборі розуміли та не раз пробували її вирішити всі попередні керівники міста впродовж останніх десятиліть. Особливо активно взялась за цю справу влада, починаючи з 2016 року. Навіть підготувала та подала на конкурс проект реконструкції водогону. Однак ці старання виявилися марними.

Проте ситуація докорінно змінилася після звернення до голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького. Завдяки його сприянню на капітальний ремонт міського водогону в 2020 році з обласного бюджету розвитку було виділено Старому Самбору 8 мільйонів гривень. Одразу міська рада розпочала капітальний ремонт  центральної труби водогону.

Але для завершення робіт та введення в експлуатацію цілісної системи, яка б могла  забезпечити в місті безперебійне постачання води мешканцям квартир усіх поверхів, не говорячи про різні установи, медичні, торгові заклади, цих коштів виявилося недостатньо – потрібно було десь «знайти» додатково ще майже 6 мільйонів гривень.

Мріям властиво збуватися. Кабмін з державного бюджету за клопотанням Львівської ОДА виділив потрібну суму. Кошти, за словами очільника Ігоря Трухима, будуть освоєні. А мешканці Старого Самбора щиро сподіваються, що, завершивши реалізацію проекту по заміні водогону, аварійні прориви на центральній трубі назавжди відійдуть у минуле.

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар