Атовців Старого Самбора оберігатиме Святий Миколай від Лева Скопа 

SambirWZ
107
Під час святкування Дня захисника та захисниць України учасник бойових дій в зоні АТО Володимир Лоїш передав своїм побратимам по спілці Костянтину Шемердяку та Євгену Гадичу ікону Святого Миколая. Її написав відомий художник, іконописець, волонтер Лев Скоп.

І кону Святого Миколая митець зобразив на старому гонтю з перекриття церкви Св. Юри у Дрогобичі, яка є унікальною пам’яткою галицької дерев’яної архітектури кінця 15-16 століть.

Варто наголосити, що Лев Скоп реалізує мистецький проект «Ікона для воїна». Часто сам їздив на передову, возив їх захисникам. Вони, як свідчать наші оборонці, не раз допомогли їм вижити у, здавалось би, безнадійних бойових ситуаціях.

«Чим пояснити, що нам Лев Скоп подарував ікону Святого Миколая? А тим, що цей святий є покровителем міста Старий Самбір. Для усіх захисників нашого краю він буде своєрідним оберегом. Члени Спілки учасників АТО вирішать, де зберігатимуть цю унікальну духовно-релігійну річ», – зазначив Володимир Лоїш.

Напередодні Дня захисників і захисниць України в сесійній залі адмінбудинку міської ради відбулися урочистості. Привітали  присутніх міський голова Ігор Трухим та учасник АТО Володимир Лоїш. 

За мужність, відвагу, вірність військовому обов’язку, проявлені під час захисту незалежності нашої держави та з нагоди Дня захисників і захисниць України учасників бойових дій, за поданням Спілки учасників АТО, відзначили Подяками. Ними нагороджені Микола Мажура, Роман Луцик, Андрій Лужецький, Іван Кілик, Дмитро Кудла, Петро Клименко, Сергій Гаврик, Руслан Пукшин, Юрій Цепінь, Мар’ян Завада, Іван Марченко, Роман Бережанський.

Трохи не по собі ставало. На жаль, не все ще добре у «нашому спільному домі», бо хтось із тих, кого зачитували до нагородження, заробляє на хліб насущний поза межами України.

Запрошеним ветеранам та їхнім родинам народні колективи Центру культури та дозвілля Старосамбірської міської ради подарували змістовний концерт. Патріотична пісня завжди була і буде для наших захисників і захисниць доброю підтримкою.

Марія КУЗЬМИН.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар