А правда де?

SambirWZ
132

А правда де?

Публікації на розмаїтих сайтах чи у соціальних мережах на одну і ту ж тему можуть різко відрізнятися. Більше того, навіть коли інформація йде з одного джерела… Владоможці Самбора для читачів “сторінок” партії “Воля” представили ситуацію в медицині, ледь не як заслуги команди мера, яка прийшла до влади за підтримки “Волі”, а на офіційному сайті міської ради – правда трохи інакша. Мовляв, кому яка більше подобається – ту і читайте. Подаємо з деяким скороченням обидві, а ви знайдіть бодай одну відмінність…

«Самбір уперше почав на себе заробляти і перевиконує бюджет

Фінансисти міськради ще не пригадують такого у Самборі. Цього року ми щокварталу перевиконуємо бюджет, – повідомляє перший заступник міського голови Самбора Ірина Курлятович. – Усе завдяки тому, що кошти розподіляють прозоро і податки збирають чесно.

Міська рада повністю перекрила борги по зарплаті медикам районної лікарні. Близько 1200 працівників не отримали заробленого за липень. На позачерговій сесії 1 млн 800 тис. грн. із міського бюджету передано для покриття цього боргу. “Районна лікарня отримує гроші – субвенції від держави. Їх надсилають у міську раду та районну. Заборгованість виникла через несплату з районної казни. У липні місто покрило ці “дірки” на суму 500 тисяч. Зараз після підсумку бюджету за 9 місяців ми виділили медикам на зарплату ще 1 мільйон 800 тисяч. Усе це гроші, які місто заробило, – пояснює Курлятович. – А за десятий місяць – жовтень – ми перевиконали ще на 600 тисяч. А значить, на кінець року матимемо знову реальний дохід для потреб Самбора. Місто уперше почало на себе заробляти. І навіть має змогу перекривати борги інших структур”.

Ми справді захоплені цифрами бюджету, бо такого ще не було, але, як видається, не надто скромно приписувати перемоги міській владі, мовляв, все так прозоро і чесно… Безперечно, участь влади є, бо збільшилися відрахування від землі, будівель, але не треба забувати ледь не про основного постачальника бюджету – відрахування від високих зарплат військовиків, яких у нас стало більше. А тепер наступне повідомлення – сайту міської ради.

«З сесії міської ради…

Усього за січень-вересень міська рада перевиконала бюджет на 6 млн 200 тис. грн. Решта грошей, які залишаться після фінансування зарплати медикам, підуть на потреби 2-го та 24-го училищ. На погашення боргів по стипендіях, зарплатах, комунальних платежах та на харчування студентів.

Під час розгляду другого питання – внесення змін до бюджету, обговорення тривало дуже довго, оскільки у сесійній залі були чисельно присутні медичні працівники, які вимагали виплати заборгованості із заробітної плати. Після обговорення на охорону здоров’я обранці виділили 1мільйон 800 тис. грн. Звертаючись до медиків, міський голова Юрій Гамар наголосив, що дана сума – кошти допомоги, які тільки частково вирішать фінансову проблему, яку потрібно вирішувати в комплексі з районною владою та головами ОТГ”.

Отож, за Юрієм Гамаром – 1800 тисяч гривень частково вирішили проблему фінансів для медиків, за Іриною Курлятович – міська рада повністю перекрила борги по зарплаті медикам районної лікарні. Здається, Юрій Петрович був правдивішим за тих, які хотіли похвали міську владу для партії “Воля”.

Роман ІВАНЧУК.

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар