Депутати зазирнули у Трухимову кишеню

SambirWZ
254

Депутати зазирнули у Трухимову кишеню

У зарплати перших чиновників лягають і непередбачувані витрати

Старий Самбір прийняв не без емоцій свій кошторис життя на нинішній рік. Дохідну частину ділили у відповідності до потреб. На зарплату чиновникам заклали майже півтора мільйона гривень, трохи менше – на житлово-комунальну господарку, а міський голова Ігор Трухим казав, що в цю суму входить і порізка старих аварійних дерев.

300 тисяч гривень підуть на потреби соціального захисту, у тому числі кожен депутат матиме 4 тисячі для того, щоб роздавати незаможним свого округу. Благоустрій вулиць, тротуарів обійдеться у 600 тисяч. 50 тисяч передбачили на резерв – на всілякі нестандартні ситуації, ще певну суму – на ремонт житлового фонду і генеральний план міста (співфінансування з обласною радою). На 250 тисяч поповнять статутний фонд водоканалу, бо там нема жодної машини. Ну, це, так би мовити, основні пункти витрат. Ага, ініціатива попередньої влади спорудити спільну церковцю підтримки не здобула. Причина – нестача коштів.

Коли говорили про бюджет, то Людмила Медвідь запідозрила мера у тому, що в нього висока зарплата. І навіть змусила Ігоря Трухима сказати, скільки він отримав за грудень. Той зізнався, що 6 тисяч. Пані Людмила парирувала, мовляв, коли Ігор Станіславович працював першим заступником голови РДА, то мав 3,5 тисячі. А тому на посаді мера йому вистачить 4 тисячі. Трохи та бе-сіда, як нам здалося, нешляхетно виглядала… Мерський хліб дуже несолодкий (тут тільки за ведення сесій треба доплачувати) і ми більше, ніж упевнені, що частина зарплати господаря міста до його сім’ї не доходить, а губиться на якісь непередбачені витрати – когось треба з квітами привітати, комусь із гостей треба обід поставити, та ба, навіть бідній людині витягнути з кишені кілька гривень… Через те ми б не заглядали у Трухимову кишеню… Зрештою, маємо сказати і про Самбір. На бюджетній сесії міському голові Юрію Гамару дали 100 відсотків премії, а його заступникам – на половину менше. З цього приводу невдоволені висловили свої міркування, мовляв, за що такі гроші давати? А ми таких міркувань не підтримуємо – нехай має, бо ті самі витрати будуть і у самбірського мера.  Це з одного боку. І з другого – відпові-дальність, яку вони на себе взяли, вартує, мабуть, і іншої платні – вищої. Вчорашні міські голови мали свої родинні бізнеси, які їх підтримували у непередбачуваних витратах, а нинішні – Ігор Трухим і Юрій Гамар, як нам відомо, старого бізнесу не мали, а новий ще не нажили. Та й хабарів, як твердить всезнаючий людський поголос, їм не носять.

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар