Державні стоматологи давно стали приватними, депутати не захотіли різати чужі ставки

SambirWZ
164

Державні стоматологи давно стали приватними, депутати не захотіли різати чужі ставки

Проблеми зі стоматологією приблизно однакові як у Самборі, так і у Старому Самборі. Головний лікар Старосамбірщини Юрій Войтів запропонував депутатам райради своєрідний план оптимізації. Ми дуже уважно слухали, щоб вивчити і розповсюдити передовий досвід…

Юрій Ярославович зазначив, що мав перемовини зі стоматологами і начебто гуртом дійшли спільної думки. Усіх зубників переводять на 0,25 ставки і вони працюватимуть лише дві години як державні лікарі. При цьому, за словами головного лікаря, такий розмір зарплати не вплине їм пізніше на розмір пенсії. Решту робочого часу ті ж лікарі будуть працювати у тих же кабінетах, на державному чи власному обладнанні уже як приватники. Для цього кожен має виробити собі ліцензію, зареєструватися підприємцем, платити оренду і податки. Ті дві державні години потрібні для того, що обслуговувати найбільш соціально незахищені верстви населення. Ми собі подумали про те, що коли самі лікарі на це згідні, то нехай так і буде. Депутатам уже конкретно говорили про те, що стоматологи, яким не виділяють гроші навіть на матеріали, купують їх своїм коштом, а відповідно, беруть гроші у пацієнтів. Діяння, мовляв, незаконні і у будь-яку хвилю такого лікаря можуть злапати за руку правоохоронці і матимуть рацію. У принципі те, що пропонував головний лікар, є легалізацією надання платних послуг.

Проте, депутати відразу стали у позу і не захотіли, щоб їхніми руками чинилася така оптимізація. І хоч доктор Войтів говорив про те, що нікого зі штату стоматологів не скорочуватимуть, однак депутат Віктор Гейник дочитався у проекті рішення, що є пункт про скорочення людей. Микола Кулик процитував статтю Конституції, яка не дає права погіршувати життя людей. У принципі, стаття правильна, бо не буває поганих статей, але вони дуже далекі від реального життя. Тобто, якщо не йти на кроки, які пропонує пан Войтів, то треба шукати мільйони на утримання стоматологів. У результаті палких дискусій, обранці не підтримали ідею головного лікаря і залишили все так, як було. Що цікаво, уже після сесійного засідання нам показали лист стоматологів до депутатів, які просили владу не врізати їхні ставки. Але про цей лист на сесії уголос ніхто не сказав. Більше вірилося головному лікареві, що стоматологи погодилися на такі речі. Хоча віримо і у те, що зубникам вигідно працювати так, як працюють зараз – не треба ліцензій, оренди чи податків.

Цього разу з “передовим досвідом” у нас нічого путнього не вийшло, але проблема залишається. Ну, повірте, не може бути так, щоб на державній території – у лікарнях, на державному обладнанні і за державну зарплату працювали стоматологи, які уже давно стали неузаконеними приватниками… Зрештою, як і багато інших лікарів.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар