ЗМІНИ НЕ ВИГІДНІ НІ РАТУШІ, НІ ТЕПЛОВИКАМ?

SambirWZ
97

Якщо інвестор пропонує Самбору зекономити на дорогому газі за один сезон на одній котельні півмільйона гривень, а влада не хоче, значить

ЗМІНИ НЕ ВИГІДНІ НІ РАТУШІ, НІ ТЕПЛОВИКАМ?

У мене є усталене правило: коли місцевий виборець має претензії до своєї влади, а ще коли критикує, то це нормально, коли ж критикує заїжджий, то виникає бажання своїх захищати. Але тут справа неординарна – заїжджий, схоже, має рацію.

Місцевих журналістів запросив на прес-конференцію співвласник групи компаній Руслан Комаречко зі Львова. Його фірма займається лісозаготівлями, а відтак має можливість переводити морально старі і надто затратні газові котли на економне паливо. Ще минулого року представники фірми були у Самборі і переконали тодішню владу, що добре було б взяти бодай для експерименту одну з котелень в оренду і перевести її на альтернативне паливо. Аргументи вагомі: блакитне паливо дороге і так чи інакше буде економія газу для утеплення помешкань. У виграші держава загалом і окремий місцевий бюджет зокрема. З приводу енергоощадності є кілька Постанов Кабміну і львівська фірма вирішала, що допоможе самбірянам з економією. Ну, і звісно, через років 7-8, вклавши кошти нині, почне заробляти сама. Вибір випав на котельню на вулиці Коперника біля СШ №7… Така схема загалом вигідна бодай би з тієї точки зору, що, за даними Львівської ОДА, 70 відсотків підприємств  теплокомуненерго є збитковими і при цьому утримують великі колективи та мають високі зарплати, які входять у тарифи,  а почасти через погано ізольовані труби пускають дорогоцінне тепло на вітер.

У запропонованому варіанті твердого палива збитковості просто не може бути. Тим паче, фірма чітко страхує імовірні ризикиКоли влада попереднього скликання уважно вислухала ці аргументи, погодилася і сесія міськради прийняла рішення про організацію конкурсу на право оренди цієї котельні. Зверніть увагу, це ще не передача в оренду, це тільки конкурс, у якому можуть брати участь усі, а не тільки фірма пана Комаречка, для якої Самбір світ клином не зійшовся і вона успішно запрацює там, де влада зацікавлена в економії енергоресурсів. Бо у нас наразілише палиці у колеса

Проте, як завжди у Самборі трапляється, щось там “не зв’язалося” з проведенням конкурсу оренди, потім влада змінилася і справу до логічного кінця не довели, хоча рішення міськради ніхто не відміняв. А кілька місяців тому імовірні інвестори отримали з міської ради листа, мовляв, нічого і нікому цьогоріч ні на яких конкурсах не збираються віддавати в оренду. Чому мер власною волею відмінив рішення сесії, важко сказати… Фірма пана Комаречка, маючи авторитет у виробничих і правових колах, як ми собі подумали, образилася на неповагу і вирішила, що ось так просто водити їх за носа не пасує. Адже повисло у повітрі рішення міської ради і його невиконання  можна вважати бездіяльністю влади. Або, наприклад, окремою зацікавленістю. Тому фірма уже подала позов на очільників Самбора в Адміністративний суд. І це уже справа принципу… Справа навіть не  у тому, що власне ця фірма виграє право оренди на конкурсі, бо виграти може будь-хто інший, але й терпіти чиновникам, яким пропонують інвестицію у місто, що економила б газ, якось не випадає. Руслан Комаречко, коли перші рази зустрічався з  мером Юрієм Гамаром, то натішитися не міг розумінням, чув від Юрія Петровича запевнення у любові до інвесторів, але  риторика змінилася. Точніше, риторики взагалі ніякої нема. Якщо братися за конкурс і переобладнувати котельню, то часу вистачає лише до жовтня – обмаль… Тепер дивіться, що ми втрачаємо: лише за один опалювальний сезон, за скромними підрахунками, нова котельня економитиме містові більше півмільйона гривень. Чому у Самборі цього не треба, не можу відповісти навіть я, який готовий захищати свою владу перед заїжджими критиками. Без сумніву, супроти цих аргументів ратуша знайде інші. Тільки ми не приймемо жодного, знаючи, який економічний ефект губимо. А якщо влада не хоче економити, значить солідні витрати народних коштів комусь вигідні, чи не так?

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар