Коли у спільному будинку дах протікає…

SambirWZ
181

Коли у спільному будинку дах протікає…

Цю тему можна було б списати до розряду занадто містечкових, але, маємо глибоку підозру, що не тільки мешканці одного з будинків на вулиці Стебельського у Самборі мають такі ж проблеми. Представники з цього кількаквартирного будинку навіть прийшли на сесію міськради просити у депутатів грошей. 

БУДИНОК 1903 року народження і, певна річ, не витримує випробування часом – покрівля стала такою нікудишньою, що тамтешні обивателі уже не на жарт перелякалися – самі щось підлатують, але дощівка однаково затікає. Депутат Іван Мацьків підтвердив колегам критичність ситуації, хоча заздалегідь можна було б зрозуміти, що грошей ніхто не дасть, бо їх нема. Можуть щось вділити з аварійно-відновлювального фонду, але грошей однаково забракне. І тут виникло цікаве запитання: а за що ж ми платимо жекові? Тлумачення дала інша депутатка Світлана Дутко. Виявляється, у жеківські тарифи закладене обслуговування будівлі, а не її капітальні ремонти. Щоправда, і поняття «обслуговування» для багатьох розмите, але яке вже є. Згідні – ніхто не закладає грошей на капремонти, але як тоді бути? Не виключено, людям самим доведеться збирати кошти на ремонти… Квартири ж у нас тепер приватизовані. І навіть ті, у яких мешкають бідні пенсіонери, все одно мають своїх, не виключено, багатих нащадків. Цікава тема і тим, що свого часу мешканці приватизували свої квартири, але ніхто не думав про те, що кожен будинок з тих квартир і створений, і загальна для всіх будівля  потребуватиме підтримки та ремонтів. Мабуть, знову треба говорити про товариства співвласників і тримати свій спільний дім. Інакше, з часом все буде валитися. Йде до того, що держава уже не буде утримувати загальне житло своїм коштом.

А ще є такі міркування: колись давно одні будували собі власні будинки, витрачали і купу грошей, і здоров’я підривали, а інші – просто чемно чекали своєї черги та отримували від держави квадратні метри безкоштовно. Згодом та ж держава дозволила людям приватизацію і, чого гріха таїти, квартири стали предметом куплі-продажу (читай – наживи). Видно, настав той час, коли і власники квартир мусять щось відклади задля того, щоб вберегти свої спільні будівлі.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар