Леонід Охріменко може отримати догану за… знання випускників

SambirWZ
284

Леонід Охріменко може отримати догану за… знання випускників

Колегія Самбірської РДА слухала звіт керівника освіти Леоніда Охріменка про те, як заклади підготувалися до нового навчального року. Взагалі, кілька цікавих цифр, які ми встигли занотували. Нині маємо у районі 7 садочків та 8 навчально-виховних комплексів, у яких так само є групи дошкілля.

Загалом охоплено увагою 62 відсотки малят і на рівні області це вважається гарним показником. А Рудки та Новий Калинів  – лідери в області. Якщо буде все добре, то невдовзі дошкільні заклади можуть відкрити у Верхівцях, Вощанцях, Чукві, Бісковичах і Калинові. Поруч з тим, шеф освіти звернув увагу на ще один показник – наповнюваність класів. Це той показник, через який у нас можуть ліквідовувати класи. Наповнюваність зросла лише на 0,15 відсотка – небагато, але Леонід Володимирович відчув  у цьому позитивну тенденцію. Хоча досягли результату тому, що у деяких навчальних закладах класи закрилися через те, що дітей мало, а тих, які є, перевели у інші класи чи школи. Прикро констатувати, але куди дінешся: у восьми школах Самбірщини нема десятикласників, відповідно, не буде і випускників… Ще дві школи – Вощанцівську та Блажівську чекає така ж гірка доля.

 

Тепер з приводу підготовки до навчального року. Використали на ремонти шкіл майже півмільйона гривень позабюджетних коштів. Це завдяки батькам, педагогам, громадам, спонсорам. Леонід Володимирович вважає, що сума пристойна і подякував за це усім, кому вважав за потрібне. Згадав і енергозберігаючі заходи, тобто заміну вікон, дверей, ремонт дахів і так далі. Загалом, задіяли 10 проектів на суму майже півтора мільйона гривень. У цьому місці подякував за сприяння міським, сільським головам Рудок, Нового Калинова, Чукви, Бабини, Біскович, Воютич, Вільшаника, Кульчиць, Новосілок, Ралівки, Стрілкович, Чайкович. Щоправда, потім Леоніду Володимировичу дорікнули тим, що не згадав і старань районних депутатів, які голосували за виділення коштів з бюджету на співфінансування проектів.

Звіт керівника освіти виглядав, як нам видається, доволі оптимістично, однак депутат райради Микола Фрей засумнівався, що у нашій освіті все так добре, мовляв, жодних проблем. І у відповідь пан Охріменко згадав окремі з них. Школи перевіряли, надзвичайники видали свої приписи, а деякі директори були навіть оштрафовані. А от санітарні лікарі, виявляється, не мають права перевіряти школи… І тут зайшла мова про харчування. Для нас стало відкриттям те, що харчування у навчальних закладах, якщо ми правильно зрозуміли, нема. Все лягає на плечі батьківських комітетів та дирекції шкіл. Точніше, постачання продуктів. Харчують, як правило, лише пільгові категорії та дітей воїнів АТО. На думку пана Леоніда, у заклади повинні прийти бізнесмени, які налагодять харчування школярів.

Голова адміністрації Олег Домчак продовжив тему проблем, згадавши оптимізацію. Шеф освітян зазначив, що до кінця року вчителям бракуватиме півтора мільйона гривень, хоча план оптимізації є, але сільські ради не дозволяють закривати деякі школи. Щось зекономили на відпустках за власний рахунок, на тому, що нема премій та індексацій. Лише одна середня школа на Самбірщині перестала бути середньою з тієї простої причини, що нема старшокласників.

На думку керівників РДА, не варто обмежуватися тільки цим, коли говорити про початок навчального року. Тому заступник голови адміністрації Леся Ленартович перевела розмову з вікон та харчування у бік навчально-виховного процесу. Вона нагадала про те, що Самбірщина двічі «прославилася» на рівні області. Спочатку тим, що чимало претендентів на золоті медалі не підтвердили свої знання під час ЗНО, а потім – що лише 58 відсотків випускників підтвердили рівень знань з української мови та літератури. На рівні області ми виглядаємо ганебно і влада ставить це у вину не тільки педагогам, директорам шкіл, а й відділу освіти та її керівнику Леоніду Охріменку. Сам Леонід Володимирович сказав, що це питання не у порядку денному, але йому заперечили: мова йде не тільки про вікна чи котельні, а й про підготовку до навчального процесу,  і це питання теж органічно вплітається. Потім пан Охріменко пояснив ситуацію тим, що діти на ЗНО могли розгубитися, але при вступі у виші рівень знань однаково підтвердили. Департамент освіти Львівщини, зважаючи на такі провальні цифри в освітньому процесі, рекомендував місцевій владі покарати винних. Директори шкіл, де діти не підтвердили знань, отримали стягнення від відділу освіти, але очільники «білого дому» вирішили, що цього замало, бо контроль за всім процесом навчання має вести і відділ освіти та її керівник. І хоч Леонід Володимирович тривалий час був на лікарняному, але, видається на те, що адміністрація і для нього знайде якесь стягнення, бо така «прослава» на цілу Львівщину явно не додає авторитету. І та ситуація, що виникла, виникла не за один день… Нагадаємо, коли ці факти тоді  стали відомі, у «білому домі» нам зазначали, що залишати таку ганьбу без покарання не можуть. Мабуть, той час настав.

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар