Лише три з десяти сільських громад Старосамбірщини проявили інтерес до об’єднання

SambirWZ
169

Лише три з десяти сільських громад Старосамбірщини проявили інтерес до об’єднання

Схоже, ентузіазм, з яким раніше створювали об’єднані громади, дещо потух, хоча досвід показує, що ті, які ризикнули, виграли. Самбір, до слова, пробував щось мудре утнути, депутати навіть прийняли перше рішення з приводу громадських слухань, але на цьому все і стало. Принаймні, ми не чули, щоб хтось взагалі про це говорив.

Один з ініціаторів цього питання Володимир Кульчицький-Поливка має намір виступити перед колегами знову і повести мову про бездіяльність влади. Повести, звичайно, можна, але коли у перших осіб нема до цього інтересу, то нич і не буде. Нагадаємо, Самбір, за перспективним планом, затвердженим у Києві, мав би брататися зі Стрілковичами.

А от сусіди зі Старого Самбора начебто мають об’єднати довкола себе товариство з десяти сільських рад. Тут бодай би щось з цього приводу говорять, хоча на зібрання до райцентру прибули представники лише трьох сільрад. Іншим – байдуже…Навіть не знаємо, чим таку інертність пояснити. Затягування процесу утворення громади збільшує кількість втрачених нею можливостей – такою була провідна думка консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України на зустрічі з міським головою Старого Самбора Ігорем Трухимом та представниками сіл. Консультант з фінансових питань Ярослава Пишник у своєму виступі розповіла про ті кошти, які отримали на свій розвиток від держави уже діючі ОТГ Львівщини. Роз’яснила, що об’єднана громада – це не лише кошти і влада, яку центр передає на місця, а й чимала відповідальність. Адже тепер ОТГ відповідатиме за освіту, первинну медицину, буде змушена дбати про покращення адміністрування податків та скорочення видаткової частини. На це доведеться потратити чимало зусиль та часу, але результат буде.

Консультант з правових питань Галина Гречин пояснила, що Старосамбірська ОТГ завдяки чималій кількості населення – майже 20 тисяч осіб, повинна стати однією із найміцніших на Львівщині. І не біда, що тут нема великих підприємств. Зате є земля, ліси, інші ресурси. Просто необхідно усе це вивчити, проінвентаризувати і поставити собі на службу. Врешті, ключовими податками в органах місцевого самоврядування у цілому світі, окрім ПДФО, є податок на землю і податок на нерухомість.

Підтримав консультантів у необхідності якомога швидшого утворення Старосамбірської ОТГ і представник Новоміської громади, яка існує з 2015 року, Ігор Гелей. Він зазначив, що Новоміська ОТГ аніскільки не шкодує про своє утворення і впевнено дивиться у майбутнє. І це попри те, що і за кількістю населення, і за ресурсами вона значно поступається Старосамбірській. Як розповів міський голова Ігор Трухим, він уже ініціював утворення ОТГ, прийнятий порядок проведення громадського обговорення, яке планують найближчим часом. Відтак Старосамбірська ОТГ отримає реальний шанс для створення.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар