На медичне питання прийшли ледь не усі депутати – як лікарів не послухати, коли усі ми потенційно хворі

SambirWZ
36

На медичне питання прийшли ледь не усі депутати – як лікарів не послухати, коли усі ми потенційно хворі

Відспівавши Гімн перед початком чергової позачергової сесії Самбірської міської ради, депутати поринули у світ державотворення, а місцеві журналісти ніяк не могли втямити, чому так багато депутатів у залі – подібної тісняви не було з часів інавгурації.

ВИ НАВІТЬ уявити собі не можете – якщо раніше на бажаний кворум могли кілька годин чекати, то цього разу прийшли навіть усі члени фракції Блоку Петра Порошенка, які раніше позачергові сесії називали аферами. Що сталося цього разу, ми так і не змогли з’ясувати. Чи то медичне питання усіх скликало, бо лікарі, не виключено, просили депутатів прийти і проголосувати за статут, а медикам відмовляти не можна, бо усі ми потенційно хворі. Чи то у депутатів совість заговорила і вони масово прийшли на сесію.

Тепер до діла. Основне питання сесії – затвердження статуту лікарні. Районна рада як співзасновник медицини, за цей документ уже голосувала, отож, прийшов час і міськраді сказати своє слово, проголосувавши за цей же статут. Питання з розряду «простіше не придумаєш, але депутати таки знайшли теми. Наприклад, когось почало цікавити, на чиєму балансі будуть будівлі лікарні. Їм пояснювали, що нерухоме майно – у оперативному розпорядженні міста, а рухоме – половина у Самбора, половина – у Самбірського району. Щоб ви ліпше розуміли, один стілець – ратуші, другий – «білого дому». Комусь не сподобалося, що у будівлі райради на четвертому поверсі є районний медичний центр… Погомонівши на цю тему, представники магістрату дружно погодилися зі статутом лікарні. Виконувачем обов’язки (до процедури конкурсу) буде Богдан Марчук. До слова, у владних кулуарах підслухали тезу про те, що пан Богдан починає проявляти себе як керівник і це у нього не зле виходить. Якщо попередника – Степана Скірина, називали лояльним, то цього – уже жорстким. Жорсткості медицині направду бракує. У пана Богдана перепитали, коли ж нарешті у Самборі буде МРТ – це той апарат, з яким приходять приватники на лікарняну територію, а депутати  дали на це необхідне диво медицини добро. Виконувач обв’язки головного лікаря свою відповідь «підбив» свободою слова, зазначивши, що уже кілька разів зустрічався з власниками МРТ і навіть довелося спожити з ними трохи алкоголю в ім’я доброї справи. Апарат, який має Самбір обслуговувати, уже десь в Гамбургу і чекає розмитнення.

Окремим рішенням сесії затвердили програму, згідно з якою допоможуть фінансово воїнам АТО, котрі отримали помешкання у приміщенні колишнього суду.

Потім пішло традиційне питання: дітей пільгової категорії звільняли від оплати за харчування. Ці однотипні питання стоять у порядку денному так часто, що комусь з обранців набридло, і запитав у керівниці освіти Галини Пилипчик, скільки у нас таких пільговиків у навчальних закладах. З’ясувалося, десять відсотків. Ми не знаємо, чи це багато, чи мало… Потім розглянули бюджетне питання, бо деякі об’єднані громади району додала медицині трохи грошей… Депутат Володимир Кульчицький-Поливка попросив внести зміни до статуту територіальної громади. Традиційно Володимир Богданович виступав ґрунтовно. Але ми оглянули зал і дійшли висновку, що тема не надто переймає обранців.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар