Протягом семи років слідчі так і не пред’явили нікому звинувачень у смерті Олега Партики

SambirWZ
99

Протягом семи років слідчі так і не пред’явили нікому звинувачень у смерті Олега Партики

Коли Іван Степанович Партика – колишній директор Самбірського теплокомуненерго, батько загиблого в аварії Олега Партики, розповідає про смерть сина, то неодмінно плаче. Видно, біль так і не минув. Додає гіркоти і та обставина, що винуватець пригоди не поніс покарання. З такою новиною, хоча це зовсім не новина, Іван Степанович вкотре прийшов до редакції «Високого Замку». Вірити у те, що після публікації правоохоронна система затрясе портками і вмить візьметься розслідувати справу, дуже складно, але нехай хоч люди знають…

Цій історії уже більше семи років. 9 серпня 2010 року на Рудні біля Самбора автомобіль збив Олега Партику. Водій з місця пригоди втік, не надавши потерпілому помочі. Буквально на наступний день утікач зголосився в міліцію – лікар Любомир Д. написав явку з повинною, взявши вину на себе. Потім на кілька місяців ховається десь у якомусь медичному закладі, аби, вважає Іван Степанович, уникнути відповідальності за ганебний вчинок. А потім, до слова, знову повертається до лікарської практики.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом смерті Олега Партики на дорозі і слідство, за словами батька загиблого, триває і досі. Ви не повірите, протягом семи років слідчі не можуть визначитися, як бути і хто винен. Протягом усіх тих років батько звертався у розмаїті правоохоронні структури – був на прийомі у начальника поліції Львівщини, писав листи в Генеральну прокуратуру… Відповіді, як правило, зводилися до того, що розслідування триває. Але ніхто не сказав згорьованим батькам і молодій вдові Зоряні, коли ж закінчиться і хто насправді понесе відповідальність. Протягом усього періоду справу про вбивство на дорозі львівські і самбірські слідчі закривали чотири рази і тільки після скарг родичів знову поновлювали. Що цікаво, за те, що неправомірно закривали справи, ніхто не поніс відповідальності. Зрештою, зневірившись у тому, що знайдуть бодай щось схоже на справедливість, Зоряна Партика подала заяву у суд на бездіяльність слідчий органів. Феміда погодилася з такими претензіями і визнала, що правоохоронні органи неоправдано затягують справу. Станом на сьогодні, за словами Івана Партики, у справі про вбивство його сина нікому не пред’явили обвинувачення.

І хоч це рішення суду було прийняте у грудні минулого року, але з того часу слідство і палець об палець не вдарило. Образившись на таку бездіяльність, Іван Партика написав скаргу до обласної прокуратури і днями отримав ту ж відповідь: слідство триває і проводять експертизу…

Зрештою, свого часу суд покарав винуватця аварії, зобов’язавши його виплачувати Зоряні Партиці і дітям певну суму грошей. Виплати триватимуть до повноліття дітей. Коли загинув Олег Партика, молода вдова ще не знала, що носить під серцем другу дитину. Крім того, лікар-утікач мав сплатити 120 тисяч гривень моральної шкоди Зоряні Партиці, але цих грошей жінка не бачила. У зв’язку з цим у родини Партиків є актуальне питання: доки над ними будуть знущатися правоохоронні органи? На це питання відповіді згорьованим родичам не дає ніхто. Видно, слідчі давно “списали” справу в архів і чекають, коли ж нарешті заспокояться родичі загиблого. Іван Степанович не може заспокоїтися і кожного разу, коли розповідає цю історію, не стримує сліз.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар