«Тату, купіть у школу вогнегасник»

SambirWZ
181

«Тату, купіть у школу вогнегасник»

Маю відчуття, що у сучасну українську мову треба офіційно вводити ненормативну лексику, бо є теми, у яких без матюків не обійтися. Вони красномовніші… 

БАТЬКИ поскаржилися редакції, що у міських самбірських школах починають збирати гроші на протипожежну безпеку. Автор дзвінка до нас ствердив, що здав 100 гривень, вважаючи, що цих грошей не шкода задля безпеки дитини. Інші здавали хто скільки міг. Але прозвучало риторичне питання: до якого ще часу батьки будуть утримувати школи ремонтами за свій кошт, а тепер ще й вогнегасники купувати?

Проблема оголилася після відомих подій у російському Кемерово. Біда сталася там, але наші надзвичайники спроектували справу на Україну і збагнули: з того часу, як пожежники перестали ходити з перевірками, протипожежна господарка занепала так, що тепер Київ вимагає у місцевих рад негайного виправлення ситуації. У Самборі. як ми збагнули, цю справу перекинули на школи, а відтак – на батьків. Ми визнаємо рацію  скаржнику: такі побори недопустимі. Для чогось ми платимо податки на утримання таких установ…  Вийшло так, що після перевірок пожежників, які проводили алярмовим темпом, з’ясувалося, що дві школи і один садок через відсутність протипожежної безпеки опинилися під «грифом» закриття. Тому керівники закладів, аби їх не закрили, рятувалися як могли – хтось з директорів сам купував вогнегасники власним коштом, хтось шукав спонсорів, хтось пішов зі шапкою по батьках… Думаю, у цій історії влада має бути ґоноровою і не опускатися до того, щоб у державні установи вогнегасники купували усім світом.

Вирішив поцікавитися, як справи з вогнегасниками у районі? За словами голови райради Віталія Кімака, він разом з головою РДА Миколою Фреєм вирішили не зазирати у кишені батьків, збираючи кошти на вогнегасники, а закладають їх у бюджеті. У віданні району залишається 18 шкіл (решта – в ОТГ, які також мають шукати гроші) і вони потребуватимуть для повного оснащення закладів освіти півтора мільйона гривень. Сума як на один рік надто велика, а тому цьогоріч вділять півмільйона, решту – наступного. І таким чином «зафарширують» навчальні заклади необхідним обладнанням.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар