У Львові не бачать потреби будувати садок у Новому Калинові

SambirWZ
282

У Львові не бачать потреби будувати садок у Новому Калинові

Які ще проблеми Самбірщини загострилися під час звіту голови РДА Миколи Фрея та зустрічі з першим заступником голови області Іриною Гримнак

Не так давно призначений на посаду голова Самбірської РДА Микола Фрей звітував перед владною громадою району та першим заступником голови ЛОДА Іриною Гримнак. Зазвичай на такі звіти їздить сам губернатор, але того дня він був заклопотаний прийомом шахових делегацій чемпіонату світу.

Взагалі, пану Фрею, який лише кілька місяців при владі, довелося говорити і за себе, і за попередників. І хоч часу для ознайомлення було небагато, проте пан Фрей встиг вникнути у суть справ. Принаймні, не було питань, у яких би він не орієнтувався. Ліпше чи гірше, але орієнтувався… Хоча помітним було хвилювання. А втім, не дивуємося, бо для Миколи Михайловича це був по суті перший серйозний публічний звіт та ще й у присутності Ірини Гримнак, яка славиться в області розумом і діловитістю. Про таких кажуть: довкола пальця не обведеш. Звітував пан Фрей довго, зачитував різноманітні цифри, провадив аналіз і малював перспективи. Час од часу львівська гостя його перебивала, бо вважала, що такі зустрічі мають бути у формі діалогів, а не монологів. Переповісти вам усе, про що йшла мова, складно, але ми створили підбірку найцікавіших моментів. Більше 90 відсотків коштів, виділених на медицину, йде на зарплату та енергоносії. Про яку ефективність лікування людей може взагалі йти мова, риторично запитувала пані Гримнак, хоча ми й самі добре знаємо, яка ситуація у нашій медицині… Якщо у місяць облавтодор на ремонти шляхів отримує 9 мільйонів гривень, а з них – 6-7 мільйонів йде на зарплати, то про який ремонт і вартість матеріалів можна говорити. Більше того, ми дізналися, що на тих дорогах почасти кількість начальників і робітників майже однакова… Ми маємо проблему з робочою силою. Іноземний інвестор, як повідомляв минулого разу “Високий Замок”, не може у Самборі знайти 20 робітників на своє виробництво. А ми тішимося майбутніми і віртуальними інвесторами, які прийдуть, створять нам робочі місця і розмаїті блага. Та не прийде ніхто, бо у першу чергу капіталісти цікавляться потенційною робочою силою. У нас вона перевелася – трохи спилася, трохи виїхала на заробітки, трохи ліниво стверджує, що ходити за 3 тисячі на роботу – нижче гідності. Загалом, міркування заступниці голови ОДА зводилися до того, що ми надто розкішно живемо, коли на одного-двох учнів припадає 1 вчитель, якому треба давати зарплату… В одному місці у нас виникла не зовсім стандартна ситуація: пані Гримнак запідозрила, що будувати у Новому Калинові дитячий садок, на який треба 17 мільйонів державних гривень, нераціонально. Але не сподівалася, що натрапить на міського голову Богдана Юзвяка, який довів, що садок у місті авіаторів вкрай потрібен. Близько 400 дітей у черзі, мами не можуть піти на роботу. Збагнувши, що то прокол, львівська гостя обіцяла відвідати містечко і з’ясувати істину… Загалом Самбірщина стала чи не найбільш специфічним районом області, бо у нас половина населених пунктів відішла до об’єднаних громад, на які районна влада уже впливу не має.

Якщо абстрагуватися, то, з нашої точки зору, такі зустрічі хоч і дають ефект, бо і голова району звітує, і область чує про наші проблеми з перших уст, але в принципі це більше схоже на формальність. Тобто, особливо важливого поштовху для району від приїзду львівської керівної пані ми не відчули. Ну, так собіобмінялися міркуваннями.

Більше місяця тому такий же звіт голови Старосамбірської РДА Миколи Цепенди був у присутності губернатора Олега Синютки. Але там до самого Миколи Володимировича претензій громада, як і пан Синютка, не висловлювали. Зате взяли у губернатора слово, що той організує ремонт моста, який зєднує зі світом кілька гірських сільрад. Ми у пані Гримнак не випросили нічого. Єдине, що скріпила візитом на наші терени, то запевненням, що розпочинається ремонт траси ЛьвівТурка.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар