У понеділок вранці війт Михайло Яремко ще не знав, де розпочнуть науку лютовиські школярі

SambirWZ
180

У понеділок вранці війт Михайло Яремко ще не знав, де розпочнуть науку лютовиські школярі

У понеділок школярики пішли до праці. А найгарячішої точкою в освіті стала Лютовиська школа… ЇЇ, нагадаємо, депутати Воютицької громади двічі «відправляли у відставку», а потім хтось із педагогів подав до суду на рішення влади і справа дотягнулася майже до Першовересня.

А  НАПЕРЕДОДНІ з’явилося таке повідомлення: «Підготовка до початку навчального року у Лютовиській школі у розпалі. Тепер усе село зібралося, аби встигнути підготувати класи до навчального року. Гуртом миють вікна, фарбують підлоги та перуть штори. Директор не приховує радості – лише напередодні ввечері він дізнався, що їхню сільську школу, у якій вчаться 38 дітей та працюють 17 вчителів, не закривають. «Ми буквально вчора готувалися до звільнення, хтось дзвонив у центр зайнятості, тобто шукав собі вакансії, роботу. Люди були у розпачі», – розповідає директор школи Михайло Глинянський.

На руках у нього вже є ухвала Львівського окружного адміністративного суду, яка скасовує рішення Воютицької сільської ради про закриття школи. Щойно у селі стала відома добра новина, як усі збіглися, аби за три дні встигнути те, на що інші мають цілих три місяці. «Ми вже помалювали сьогодні до обіду 5 класів, і прибрали, і далі прибираємо. До вечора школа буде готова», – каже прибиральниця Галина. Для ремонту батьки та учителі купили все власним коштом… Цього року шість випускників школи склали ЗНО та усі до одного вступили до вищих навчальних закладів. А вже першого вересня у перший клас підуть двоє малюків».

У понеділок вранці голова об’єднаної громади Михайло Яремкоповідомив нам, що присилає у Лютовиська «Школярик» за учнями, але як воно насправді буде, куди діти підуть чи поїдуть, він ще не знає. Ну, діти, міркуємо собі, все одно кудись підуть, хоча поняття не маємо, як все це буде вирішуватися. У тому числі і з фінансуванням. Михайло Михайлович уточнив нам, що рішення суду не скасовує рішення сільських депутатів, а лише призупиняє рішення попереднього суду, який визнав рішення депутатів правильним. Такий собі каламбур, зрештою, як і уся ця ситуація. Хоча тут дуже приємним є той факт, що село бореться за свою школу, проте, за словами війта, повної середньої школи там все одно не буде, бо нема гідних умов. Зрештою, 17 вчителів на 38 учнів – це занадто дорога розкіш. Чим закінчиться протистояння, повідомимо згодом.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар