У Рудках давно посуха, а у селах щойно починається

SambirWZ
291

У Рудках давно посуха, а у селах щойно починається

До “Високого Замку” звернулися рудківчани з давньою темою – нестача води. Надворі спека, а охолодитися  нічим. Люди правильно піднімають проблему, та тільки від того, що піднімають її, нічого не міняється. Ми зателефонували до одного з обивателів містечка і поцікавилися, як давно він бачив добрий напір води у крані?  Відповідь приголомшила: двічі вода була у червні, і то посеред ночі. При цьому, у Рудках через те, що вода подається здалеку, ціни на неї чи не найвищі  в області.

Повірте журналістським рокам, уже десятиріччями преса пише про водопостачання Рудок. Це давня біда, над якою працюють усі попередні міські голови, нинішній і буде працювати наступний. Тарас Курило, господар міста, коментуючи ситуацію, сказав, що місто, як  і його околиці, – безводні. Тому роками питну воду доставляли з Городоцького району. А це орієнтовно – 25 кілометрів. Таку схему було запропоновано багато десятиріч тому і, на жаль, вона не змінилася. Проблема в іншому – той водопровід не витримує випробу-вання часом і тиском води, тому часто рветься. Через це Рудки залишаються без води і, як правило, сам на сам з давньою проблемою. Але, за словами Тараса Мар’яновича, він не хотів би всі проблеми зводити лише до рівня водогону, бо проблеми дірявих труб є і в міській системі водопостачання. Та найцікавіше, що Городок начебто подає нам воду, а вона кудись дівається. Плюс – крадіжки з боку споживачів. Надія лише на те, щоб спровадити у місто інвестора, віддати йому систему постачання води та водовідведення в оренду (концесію) і тільки тоді вирішити проблему водопостачання міста, яка гнітить громаду уже багато десятиріч. Фактично процес переговорів міська влада розпочала  уже рік тому. Дай Боже, щоб добрі наміри збулися.

І, до слова, про воду. У такій же системі посухи починають жити і села на Самбірщині та Старосамбірщині – давно дощів не було, ріки обміліли, колодязі стають порожніми.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар