Чи зуміє Старосамбірщина ВСТАНОВИТИ собі ВЕЖУ ЗВ’ЯЗКУ з львівської гори Святого Юра

SambirWZ
205

Чи зуміє Старосамбірщина встановити собі вежу зв’язку з львівської гори Святого Юра

Це повідомлення нас завернуло на кілька років в історію. Свого часу колишні очільники Старосамбірщини планували перенести у Добромиль радіовежу, яка стоїться у Львові на Святоюрській горі. Мотив благородний – люди у гірському райцентрі мають поганий сигнал і простіше ловлять польські засоби інформації, ніж українські.

Але якщо Львову ця споруда заважала, тим паче, у такому історичному місці – біля Собору Святого Юра, то що робити нам? Пригадую, свого часу, коли тема тільки з’явилася, постало питання: Львів віддає, а ви своїм коштом демонтовуйте, а потім на своїй землі змонтовуйте. Чи актуальне це питання нині, коли проблема нестачі коштів як тоді була актуальною, так і зараз, не знаємо. І взагалі, чи є актуальним питання підсилення сигналу, коли нині усі хати, навіть у далеких горах, “прикрашені” сателітарними антенами? Старосамбірські владоможці наразі це питання не надто широко коментують, обіцяють вивчати, хоча загалом не проти вежі, але на неї треба немало грошей… Знатоки твердять, що вежа на Старосамбірщині знадобилася б, бо то основа якісного сигналу телебачення, радіо та зв’язку.

І ще трохи історії. Вежу встановили на Святоюрській горі майже сімдесят років тому. Такі вежі за Радянського Союзу зводились по всій Україні і їхня функція була – глушити голос вільних радіостанцій. Офіційно вони були ретрансляторами загальносоюзної радіостанції “Маяк”. Перестали глушити вільні радіостанції лише наприкінці 80-их років, в час так званої перебудови. Дві вежі із садів прибрали на початку двотисячних. Ліквідувати конструкції зобов’язало Львів ЮНЕСКО. “Вежі, якщо говорити з конструктивної точки зору, мали дуже елегантну конструкцію, і це одне, я би сказав, з чудес конструювання. Але, звичайно, не в тому місці. Бо Святоюрська гора – це визнаний об’єкт ЮНЕСКО, не тільки сама церква, а й ландшафт навколо – ці три вежі були зовсім недоречні в тому середовищі”, – сказав головний архітектор міста Юліан Чаплінський. “Була проблема фінансів, була проблема технічна. Я звертався і до президента, і до глави уряду, але вони перевантажені своїми справами. Тому ми дотиснули державний концерн, вони прийняли рішення, передбачили кошти”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.  Перенести вежу у Добромиль мають до липня. Там вона забезпечуватиме якісним сигналом гірські райони Львівщини.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар