Юні Чижки знову вклонилися пам’яті Чорновола А хто вклониться літ через двадцять?

SambirWZ
74

Юні Чижки знову вклонилися пам’яті Чорновола А хто вклониться літ через двадцять?

Так сталося, що дні пам’яті В’ячеслава Чорновола разом з головою Старосамбірського Руху Святославом Горбовим, іншими партійцями їдемо відзначати у Чижківську школу, якою керує рухівець Іван Баген. Так би мовити, свої – до своїх… 

2008 року тодішній голова районної партійної організації і очільник району Володимир Горбовий сказав однодумцям: треба придумати щось креативне задля пам’яті Чорновола і першим необачно відізвався якраз Іван Баген. З тебе і почнемо, виніс «присуд» Володимир Іванович, і вирішили гуртом, що закладуть алею пам’яті біля школи, встановлять меморіальну таблицю. На подію з’їхалося немало заможних людей, які потім і школі допомогли – чи то вікнами, чи то обладнанням, бо тут вірять у добре майбутнє закладу.

Цього разу нас супроводжував у поїздці в Чижки ще й Іван Проць – рухівець, який 27 років і 8 місяців керував сільрадою у Торчиновичах. Святослав Горбовий скромно вважає, що довіра людей – завдяки Рухові, який гуртує виключно порядних людей. А ще Іван Ярославович особисто бачився колись з В’ячеславом Чорноволом, тому його виступ був дітям цікавим. Хоча, треба визнати, того ж дня у школі вшановували не лише В’ячеслава Максимовича, а водночас провадили семінар для директорів Новоміської ОТГ під промовистою назвою «Від успішного вчителя – до успішного учня». Основна праця школяриків – театралізація відомої притчі про блудного сина. Знаєте, мені не раз доводилося її чути чи читати, але цього разу, коли усе зримо, відчуваєш зовсім інакше всепрощаючу любов. А надто у виконанні учнів, які нехай і не артисти, але так щиро старалися, що у глядачів сльози на очі накочувалися. Більше тижня пішло на усердні репетиції,  але результат того вартий. Ба більше, юні чижківські таланти вирішили вдатися до гастрольних турів і прем’єру невдовзі побачать мешканці Буково. А далі – Старий Самбір, є уже певні домовленості. Отож, викладачі Степан Вуйцік, Любомир Біда, а також артисти Ольга Кущей, Дмитро Кущей, Михайло Крамар, Христина Боднар, Вадим Свіжинський, Степан Деркач, Соломія Кулик, Андріана Мамчак, Анастасія Гавчак, Марта Мацьків, Божена Гавран, Марія Свіжинська, Вероніка Троян, Ярина Лесик невдовзі стануть ще більше знаменитими.      …А під час обговорення торкнулися вічної уже теми – демографічної ситуації. Нині у Чижках – 32 дітей. Це надто мало як на капітальну двоповерхову споруду. Перспектив небагато. Якщо ще два роки протримаємося, то буде добре, а далі може піти пониження статусу школи, каже Іван Баген. Малюків у селі, які б стали поповненням, теж нема. Та й чого дивуватися? У дев’яностих роках не народилися ті діти, які мали б нині народжувати своїх дітей. Якщо малята і нині не народжуються, то років через двадцять молодих людей у селі взагалі не залишиться. І це катастрофа, яка уже розпочалася… Мені буде дуже шкода, якщо мине ще з десяток літ і до алеї В’ячеслава Чорновола у Чижках не буде кому прийти чи приїхати.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар