І далі стерню палять

SambirWZ
291

І далі стерню палять

Інакше, як людською тупістю, цю ситуацію годі назвати. Ми вже розповідали людям, що палити стерню та сухостій украй небезпечно як для екології, так і життя.

В області уже було кілька смертельних випадків. Та й Самбірщину біда не обминула – в одному зі сіл опіки отримав чоловік. Але нарід і далі палить. Тривожне повідомлення надійшло з Бережниці – там хтось підпалив стерню неподалік осель. Люди скаржилися, що дихати у тому смороді було неможливо. На місце події виїжджали і міліціонери, і пожежники. Треба з’ясовувати, хто ж таким безчинством займається? Люди твердять, що палять стерню самі ж власники землі. До слова, тема пожеж, у тому числі і на Самбірщині, була предметом розмови на рівні голови ЛОДА Олега Синютки, який вимагає карати винуватців. Після цього перший заступник голови Самбірської райдержадміністрації Тетяна Терлецька мала розмову з пожежниками та міліціонерами. Ну, побачимо, яким буде ефект. Це ж не жарт – лише за один тиждень – близько десятка загорянь. Нам розповідали, що хтось вивіз сміття біля підвісного моста на Задністря і підпалив.

Якось, подорожуючи Старосамбірщиною, звернули увагу на те, що селяни, зібравши зернові, так само палять стерню. Цікаво виглядає – смужка картоплі, потім випалена земля, а далі – буряки. Колись сільські газди стерню приорювали, вважаючи, що то добра пожива під урожай наступний. Сучасні господарі ту поживу палять. Тупість якась…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар