І Нагірне випустило в дику природу своїх фазанів

SambirWZ
218
Минулих вихідних сталася ще одна радісна екологічна подія – мисливці Нагірненського низового колективу випустили у живу природу 30 фазанів. Мабуть, і для окраси своєї території, і для майбутніх полювань.

Один з ініціаторів дійства Степан ПЕЛЬЧАР розповів нам, що однодумці придбали молодняк своїм коштом і цілу зиму утримували в домашніх умовах, сподіваючись випустити їх навесні. Позаяк весна цьогоріч явно запізнилася, то подія відбулася тільки тепер. Пан Степан каже, що у домашньому пташнику має ще фазанів і їх відпустять підкоряти землі від Нагірного аж до Сприні трішки пізніше.
А ми б хотіли нагадати читачам, що більше року тому приблизно таку ж акцію провели і мисливці з іншого закутка району – випустили багато фазанів біля лісу у Міжгайцях. Керував процесом Володимир КОВАЛІВ. Ми у понеділок перепитали у нього, як його підопічні пережили холоди, і почули у відповідь, що минулий щедрий снігопад додав їм… жару. Не стільки хитрі лисиці на білій сніговій перині дошкуляли, скільки яструби нападали заради поживи. Але стадо у більшості збереглося. Пан Ковалів зазначив, що його фазанів уже бачили біля Самбора неподалік колишнього цукрового заводу. Ми не могли не перепитати, чи уже було полювання на королівську птицю? Масового не було, бо, каже Володимир Іванович, стріляти можна тоді, коли фазан уже буде під кожним кущем. А от зі самцями, як би це парадоксально не звучало з уст чоловіка, треба… боротися, бо самці – такі собі канібали і можуть нищити своє ж потомство. Справді, природа дика…

Роман ПОГОНИЧ. 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар