«Труханівска Січ» об’єднує

SambirWZ
172

«Труханівска Січ» об’єднує

Незвичне дійство було на самбірському вокзалі – до нас приїхали представники волонтерського агітпотягу єднання “Труханівська Січ”. Ідею об’єднати схід і захід спровадили до нас народні депутати Оксана Юринець та Ярослав Дубневич.

Це уже третя така волонтерська акція. Дві перші – наші активісти з Києва їхали у Донецьку та Луганську області, зараз настав час запросити тамтешніх небайдужих українців на Захід України. Так ось, на вокзалі в Самборі ми і зустрічали їх. Традиційно як для таких зустрічей Гімн України заграв оркестр штабу Міноборони. Наш вокзал, здається, такого ще не бачив. Гостей вітали на найвищому місцевому рівні – голова Самбірської РДА Микола Фрей, голова райради Віталій Кімак та мер Юрій Гамар. Потім усі гуртом перебралися на молитву на Площу Пам’яті, згодом була екскурсія по місту, а тоді вже подорож у Сприню, де є майже справжня криївка. Ввечері переповненим був органний зал, бо представники “Труханівської Січі” та наші артисти дали гарний концерт і потоваришували з нашими молодими людьми, зокрема, були вихованці педагогічного коледжу. Віталій Кімак розповів, що юнакам та дівчатам вистачає п’ять хвилин, аби знайти спільну мову. Навіть простіше, ніж владним мужам…

А ще Віталій Володимирович додав, що коли б такі потяги єднання їздили на початку дев’яностих, то Україна нині не ділилася б на схід та захід. Гості були приємно вражені прийомом, організаційні моменти якого взяла на себе районна влада, казали, що чим менше місто, тим ліпше приймають. Наступна зупинка східняків – у Луцьку, а нам залишається додати, що до нас приїжджали справжні патріоти, бо хотіли продемонструвати, що і на Донбасі є український дух. І доречно додати, що в Київ, де формувався загін, вони добиралися з Донбасу своїм коштом.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар