Увосьме «Бойки, полегойки» веселились

SambirWZ
159

Увосьме «Бойки, полегойки» веселились

Мають бойки гарну традицію, підтверджену восьмирічним досвідом, – збиратися на свій фестиваль “Полегойки, бойки”.

У Народному домі Стрілок ніде було яблуку упасти від глядачів та артистів. Адже фольклорно-етнографічний фестиваль шкільних колективів Старосамбірщини напрочуд популярний. Оскільки кожного року він проходив під певним жанром, то і цьогоріч ініціатор його заснування, вчитель Стрілківської школи Ярослав Мицак запропонував, аби юні бойки виступали з такими номерами програми, щоб повеселити і глядачів, і журі.

Прибуло 17 колективів, що на 5 більше, ніж торік. Очевидно, любить дітвора веселі пісні та гумор – і  справді  було весело. Колектив школи зі Страшевич зі своїм керівником Василем Петришаком вперше приїхав на фестиваль, та ще й йому випало першим виступати. Але восьмеро дівчат, як кажуть, завели публіку і показали, що є гідними спадкоємцями відомого етнографічного гурту з цього села “Карпатські молодиці”. І навіть співали з їхнього репертуару пісню “Була в мене парова машина”. Постійно лунав сміх, коли ще один дівочий колектив показував інсценівку “Фараони по-тершівськи”,  дует з Верхнього Лужка виконував “Шкільні проблеми” і фантазію “Аріозо-школяріо” на слова і музику свого керівника Михайла Щербана. Каріна Орос самотужки і успішно представила всю Мурованську школу піснею і гуморескою. Веселі номери підготували ЗСШ №1 ім. Богдана Сольчаника (м. Старий Самбір), ЗСШ і школа-інтернат ім. Владики Хоми з Хирова, постійні учасники фестивалю з Топільниці, Ясениці Замкової, Головецько, Ріп’яни. ну і, звичайно,  господарі –  обидві Стрілківські школи.

А на закінчення потішили глядачів гурти “Зелені лози” з Топільниці, “Моцні бойки” з Ріп’яно, і Михайло Щербан з Бусовиськ. А ще був Дзідзьо, хоча не справжній, а його пародист – випускник ЗСШ ім. Михайла Вербицького Володимир Буй.

 

Ігор ТИЛИЧКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар