Вітряки у Стрільбичах проїхали: розбір «польотів» розпочався

SambirWZ
190

Вітряки у Стрільбичах проїхали: розбір «польотів» розпочався

Сесія Старосамбірської районної ради зібралася акурат через день після того, як стрільбицька громада зняла облогу машин, що перевозили вітряки. Тому й не було нічого дивного у тім, що це стало сесійною топ-темою, у якій багато хто хотів взяти участь. Задав тон головний енергетик району Андрій Волощак. Розповів, що автівки добиралися з різних країн Європи і тільки у самих Стрільбичах їх зупинили. Можна сказати, за кілька сотень метрів до кінцевої зупинки.

Нагадаємо, люди перекрили дорогу, бо хотіли, щоб фірма “Еко-оптіма” відремонтувала до трьох кілометрів шляху. Андрій Волощак переконаний, що це не спонтанно сталося, а хтось навмисне спровокував ситуацію. Нагадав, що в селі відбувалися громадські слухання на цю тему і фірма Максима Козицького виконала зобов’язання перед громадою, тобто укріпила берег річки поблизу кафе “Під лучками”, допомогла місцевим закладам освіти і медицини, та звела міст вартістю 2 мільйони, хоча могла для перевезення вітряків позичити пересувний міст, заплативши лише 400 тисяч гривень. Звели так звану технічну дорогу до майданчика з вітряками, якою і місцевий люд буде користуватися, коли піде до своїх полів.

Ситуація, підкреслив пан Волощак, розрулилася тоді, коли на місце події прибув представник ОДА і вистачило пяти хвилин для того, щоб підписати угоду. Згідно з цим документом, РДА має організувати ремонт шляху, що став каменем спотикання, але господарі вітряків мають допомогти автодорівцям з пальним для техніки. Відколи у Старому Самборі працює інвестор, фірма витратила на неелектричні проблеми більше трьох мільйонів гривень. Хто, мовляв, більше роздав? Ігор Бегей, який продовжив тему, упевнений у тому, що такий інцидент відлякує потенційних інвесторів і блокування машин, що стало інформаційним надбанням усієї України, не прикрасило Старосамбірщину. Вважає, що поліція має дати адекватну оцінку цим подіям. Тетяна Терлецька, яка довго пробувала переконувати людей у тому, що так чинити зле, зізналася, що їй не вдалося. Проте, переконана, що з людьми треба більше спілкуватися, у тому числі і депутатам, відповідати на їхні проблеми. Василь Курій упевнений, що хтось цю акцію спланував, інакше вона б не відбулася. А загалом, соромно за СтаросамбірщинуІван Пикус додав, що свого часу громада заблокувала будівництво вітряків у селі Смерічка, які б уже крутилися і виробляли електроенергію, та й тамтешній закуток ожив биЄдиний, хто заступився за пікетувальників, то Богдан Лапицький. Сказав, що не було угоди між сільрадою та фірмою Козицького, а лише протокол, і зазначив, що коли село щось і буде мати з вітряків, то лише податок на землю. Ми не будемо вникати у якісь цифри, але мусимо сказати, що сонячні батареї, які є у Ралівці, входять у десятку найкращих платників податків на Самбірщині. І та технічна дорога до вітряків, зі слів пана Лапицького, так само не потрібна селянам.

А ще говорили на сесії, що недавно на якомусь форумі виступав голова ОДА Олег Синютка і говорив про те, що треба запрошувати інвесторів, а місцева влада буде всіляко їм сприяти… Ми допустили у попередньому номері газети, коли розповідали про конфлікт, що голову виконавчої гілки влади не погладять по голові за Стрільбицький інцидент… Хоча на сесії Орест Бонк спробував оправдати себе, мовляв, не треба комусь перекладати свою бездіяльність на чужі голови, не треба звинувачувати райдержадміністрацію, бо вона не з тих, яка сама собі зашморг на шиї буде зав’язувати. Пан Орест особисто був у гущі конфлікту, але переконати людей не зміг. І взагалі, не допустить, щоб деякі депутати, у тому числі і вищого рівня, збиткувалися над простими людьми і ображали їх та керівників району. Було відчуття, що Орест Едуардович знає щось більше, ніж каже…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар