Стрілковичі знову заговорили про «шлюб» із сусідами, а Терлецька наразі не планує міняти місце праці

SambirWZ
58

Стрілковичі знову заговорили про «шлюб» із сусідами, а Терлецька наразі не планує міняти місце праці

Тема об’єднання громад, особливо після виборів у Воютичах і Рудках, знову набула актуальності. Зарухалися люди з Торчинович і Стрілкович. Зокрема, на стрілковицькій території відбувся схід народу. Що цікаво, мова про гуртування зі Самбором не йшла. Цю ідею селяни, здається, давно списали в історію. Схоже, вона подобається лише тим, які хочуть переобрати міську владу з її лідером. Селянам, які живуть довкола райцентру, міські потасовки зовсім нецікаві.

Стрілковицьке зібрання, як розповів нам депутат Старосамбірської райради Мирон Пацай, знову вийшло з ідеєю звертатися до Торчинович і, не виключено, Чаплів, щоб створити саме таку конфігурацію об’єднання. Що з цього вийде, наразі сказати не можемо. Можемо хіба пригадати, що свого часу Торчиновичі та Стрілковичі уже пробували «йти до шлюбу», але змінилися сільські голови, а нові чомусь не конче добре сприйняли ідею «стариків». Хто у цьому винен, нині уже нецікаво… Стрілковичі залишилися самотніми, чи, точніше, «затиснутими», і нині пробують знайти партнерів чи то у Бісковичах, чи то у Бабино… Сучасні Торчиновичі, схоже, більше схильні до Старосамбірської об’єднаної громади, хоча процес гуртування десятка сільрад довкола гірського райцентру дещо пригальмувався. У ці дні нам довелося почути, що мешканці Чаплівської сільради зарухалися. У всякому випадку, на словах, мовляв, Сусідовичі і Лютовиська пішли до Воютич, Стрілковичі до Торчинович придивляються, а ми в одинаках залишаємося. Прогнозована доля для Чаплів – Хирів, тамтешніх мешканців не конче гріє, бо вони і так десятиріччями туляться ближче до Самбірщини, а не Старосамбірщини – і праця, і лікування, і наука…

Місцеві політичні аналітики пробують прогнозувати ситуацію, зокрема, вважають, що Торчиновицький війт Зеновій Припін не йде на злучку зі Стрілковичами, бо він є членом Руху, а голова райради Тетяна Терлецька – ледь не його партійна шефиня, і не прагне відпускати ласий шматок району Самбірщині. Більше того, коли дійде справа до згуртування, Тетяна Іванівна буде претендувати на посаду голови об’єднаної старосамбірської громади. Ми за нагоди у неї перепитали, чи не планує змінювати робоче місце? Голова райради спочатку розсміялася, мовляв, всіляке чула, а такого – ще ні. А потім додала, що такий поголос – непоганий для неї піар, принаймні, додає авторитету.

Що з приводу імовірного об’єднання громад думає міський голова Самбора Юрій Гамар, він розповів журналістам. Переконаний, місто – обласного значення і ні до кого з ініціативами не ходитиме, нехай, мовляв, села просяться. Прагнення має йти від них. Нагадав, що існує перспективний план децентралізації, от нехай думають. Цими словами Юрій Петрович укотре підтвердив, що займатися процесами об’єднання громад не збирається. Але, нагадаємо, свого часу обранці прийняли рішення про початок процедури проведення громадських слухань. Цього рішення мер принципово не виконує і, як тільки хтось колись почне збирати папери на оголошення імпічменту меру, то цей факт йому неодмінно згадають.

У неділю в Торчиновичах було гаряче, незважаючи на прохолодну погоду. Там зібралися представники громад, аби поміркувати над своїм майбутнім. Скажемо відразу про підсумок: Стрілковичі будуть звертатися до Торчинович з пропозицією «руки і серця». Офіційний Старий Самбір не конче тішиться тим, що у нього можуть відірвати ще один шматок району, а місцевим селянам, здається, байдуже, хто і що думає, вони хочуть жити заможно, а про об’єднання зі Самбором ніхто добрим словом не обмовився.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар