Нафтова гойдалка може накачати до бюджету Хирівської ОТГ більше мільйона 

SambirWZ
152
На сесію Хирівської міської ради прибули представники НГВУ «Бориславнафтогаз». Депутати надали слово Андрію Барабашу. Він у виступі нагадав, що у селі Стар’ява є кілька недіючих нафтових свердловин. Однак одна із них перспективна, тобто цікавить  їхнє  управління, аби відновити видобуток підземних запасів.

За відведення землі та дозвіл громади на початок діяльності Хирівська ОТГ, наголосив,  отримає 300 тис. грн. до бюджету, а сама Стар’ява – 1 млн. грн. на розвиток інфраструктури села. Разом з тим буде створено нових 12 високооплачуваних робочих місць. 

Вигода, як ви зрозуміли, двостороння. Перспектива співпраці також чимала. 

Та проблема, як висвітлилося на сесії, полягала в тому, що свердловина знаходиться близько до житла і скептики казали, що нафта потрапить у колодязі. Однак фахівець Андрій Барабаш переконував депутатів та присутніх, що нафту добуватимуть із півторакілометрової глибини, а колодязі – це кількаметрові джерела. Так що жодної загрози нема. І бути не може. 

Зрештою, нафтові гойдалки діють у Бориславі, у  тій же курортній Східниці у межах міста. Претензій ніхто не ставить. А городяни мають значний зиск. 

Тепер слово за громадою Старяви. Сумніву жодного – вона вчинить мудро. Від себе додам таке. Багато разів був присутній на так званих громадських обговореннях про встановлення веж мобільного зв’язку, вітряків і часто два-три крикливі горе-активісти відлякували інвесторів, вбивали в них бажання щось далі робити.

А  доброзичливі до інвесторів громади в підсумку отримували надійний безпровідний  зв’язок, додаткове світло, нові робочі місця і, звичайно, суттєві фінансові вливання до бюджету. Хочеться, аби громада села Стар’яви, яка тепер у складі Хирівської ОТГ, вчинила розумно, заглядала у завтрашній день.  

Депутати поділили державний мільйон, який надійде Хирівській ТГ з Києва за Програмою соціально-економічного розвитку, а також залишки майна колишніх сільрад. Хоч дещо «забуксували» на питанні ремонту електрики для шкільної їдальні, але виправилися – учні з Нового року будуть забезпечені гарячим харчуванням.

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар