Піаритися – це добре, чи як?

SambirWZ
526
Якщо хтось витягує гроші зі своєї кишені і допомагає іншим,
то заслуговує слів вдячності, чи насмішок у плечі
Давайте поговоримо про піар – тема, як нам видається, цікава. Бо й піару буває місцями забагато, але як його сприймає простий обиватель? Перед Днем медика депутат Львівської обласної ради Юрій ДОСКІЧ привіз у медичні заклади більше десятка принтерів. Певна річ, кожного разу його знимкували і вивішували чи у соціальні мережі, чи подавали у пресу.

Признатися, мене роздратував один з коментаторів, мовляв, о, їздить, піариться… Після того я навмисне напросився у Самбірський міський центр первинної медичної допомоги, де помічник-консультант пана Доскіча Іван ТИМЦІВ вручав принтер керівнику Андрію БОБАКУ. Зібрався колектив. Іван Михайлович розповів, що перед «іменинами» медиків Юрій Доскіч розпитував у них самих, чого їм найбільше треба у ці дні. От люди в білих халатах і зізналися: в сучасній медичній установі дуже багато всього електронного, а відтак обійтися без звичайного принтера не можливо. Тому пан депутат своїм коштом і придбав з десяток принтерів… Скептикам відповім – нехай будь-хто інший витягне зі свого гаманця таку ж кругленьку суму і віддасть просто так на апаратуру потребуючим. Список охочих не дуже довгий. Тому давайте цінувати тих, хто ще здатний на благодійництво. Іван Тимців зустрівшись з медиками первинки, згадав. що Юрій Доскіч одного разу розпочинав свою виборчу кампанію до парламенту якраз з дорослої поліклініки. Щоправда, фініш був не конче вдалим, але обов’язок перед колективом зостався. Нині Юрій Юрійович – депутат обласної ради і допомагати виборцям – це не стільки піар, скільки обов’язок. До речі, як на мене, той, хто отримує такий презент, мусить мати мужність подякувати благодійникові. Ну, приблизно так, як це зробив Андрій Бобак. Цитуємо: «Цьогорічний День медика видався для нас щедрим, як ніколи раніше. Дуже багато людей вважало за потребу висловити нам слова вдячності, прийти з відзнаками і подарунками. Ми розцінюємо це як той факт, що громада у ковідний рік збагнула, на скільки складною, небезпечною та самовідданою є праця лікаря, медсестри, санітарки. Свою чергою, і ми хочемо подякувати за увагу та повагу до нашої щоденної копіткої праці, зокрема міському голові Юрію ГАМАРУ та депутатам, голові райради Віталію КІМАКУ та депутатам, голові РДА Івану ІЛЬЧИШИНУ, депутату Львівської обласної ради Юрію ДОСКІЧУ. Наша особлива вдячність Благодійному Фонду народного депутата України Андрія ЛОПУШАНСЬКОГО, представник якого Світлана МАТКІВСЬКА вручила нам на урочистому зібранні в Народному домі кілька путівок на комфортабельний відпочинок в Трускавецькому санаторію «Женева». За інших обставин, наші працівники там ніколи б не побували і не відпочили».
Пригадую один цікавий випадок. Ініціатори сільського свята випросили у одного з депутатів немалу суму… Ну, зрозуміло, нині артистів привезти, якісь презенти купити і все таке інше – справа не з дешевих. На свято прибув помічник пана депутата, виступив, йому поплескали і все. В процесі свята прізвища благодійника уже ніхто не згадував, зате у кулуарах свята, коли в ініціаторів питали, чого приїжджав помічник депутата, відповіли коротко: «Піарився…» Панове, тут щось не так: якщо брати гроші на свято, то це нормально, коли ж банально подякувати, то ні, навпаки – обгадити. Не просіть і не насміхайтеся згодом…
Під цю тему ще й такі ситуації… От їздять чиновники по дорогах, де працює ремонтна техніка, знимкуються, вивалюються у соціальні мережі… Це добре, чи ні? Може забагато тих облич на фоні асфальтоукладачів – згідні, але це так само факт: чиновники, які приїжджають на траси, все ж доклалися, аби гроші платників податків пішли на дороги, а не кудись туди у безвість, куди йшли попередніх років. І вони мають право на ці фото. А от де насправді стався перебір, то це з каретами «Швидких допомог», які доставлені у райони Львівщини, в тому числі і наш. Спочатку машини, вишикувані під лінієчку, фоткали у Львові, святі отці кропили, чиновники виступали. Потім, коли автівки добралися до райцентрів, їх так само фоткали, кропили. Може треба буде ще переокроплювати після того, як автівки таки доїдуть до відділів екстреної допомоги?
Ще один цікавий момент, який видався нам цікавим. Наші репортери на Площі в Биличах зустрілися з народним депутатом України Андрієм ЛОПУШАНСЬКИМ. Його помічник-консультант Іван ГРИСЬ з посмішкою зізнався, мовляв, люди кажуть, що Андрій Ярославович приїжджає в Биличі лише перед виборами. Та ні, щороку, це давня його традиція, потреба душі… Але, бачите, як воно є: охота людям язики почесати на тему піару… Або така ситуація: хтось каже, що є люди, які піарять себе на темах крадіжок з лісу. Не виключено, що піарять, здобуваючи собі імідж активіста, але ж вони реально займаються профілактикою. Може хтось в очікуванні походу в ліс з бензопилою, задумається над тим, що може потрапити у соціальні мережі…
Ми не розставляємо крапок над «і» у темі піару, ми просто зібрали кілька фактів, а вам робити свої висновки.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар