Старовинна Добромильська ратуша змінить своє обличчя

SambirWZ
449
Хто побуває у древньому Добромилі, неодмінно зверне погляд на старовинну споруду міської ратуші. Її зовнішній вигляд, скромно кажучи, наводить на сумні думки. З поміж яких – як так, час її реставрувати. До того ж в ній офіс міської ради  Не пасує, мовляв, щоб влада працювала під таким дахом.

У новообраній Добромильській міській раді замислювалися над цією проблемою. До того ж заступником голови є Тетяна Терлецька. У неї неабиякий досвід у написанні проектів на різні конкурси. Цим займалась на рівні колишнього Старосамбірського району, якого очолювала. Її напрацювання вигравали, що дозволяло змінювати інфраструктуру сіл.

Відомо, що будь-яка справа впирається в гроші. Якби вони були, можна багато чого зробити. Навіть при їх відсутності міська рада підготувала усі 16 документів для реалізації програми ревіталізації історичної ратуші, яка в майбутньому набуде нового вигляду із збереженням давніх елементів архітектури.

Документи якісні, напрацьовані архітекторами, опираються на  опитування експертів зі сфери архітектури, культури та туризму, а також результатів розмов з громадами. 

Надії на зміни додає те, що Добромильська ратуша увійшла в перелік 16 пам’яток Львівщини, які матимуть програму ревіталізації. А це дозволить міській раді, за наявності проєктно-кошторисної документації на проведення реставраційних робіт, претендувати на участь у президентській програмі «Велика реставрація».

Зазначені ініціативи реалізовуються в рамках проекту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження». Його у 2020 році ініціював департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА у партнерстві з Інститутом стратегії культури, а фінансову підтримку надав Український культурний фонд.

Подібне стосується і ратуші Самбора, а також сусідніх Рудок. Ці споруди є не лише свідченням історії, але й якими талановитими були наші попередники, залишивши їх нам у спадок.

Микола СЕНЕЙКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар