Якщо на 100 дворів 3 корови, то бізнес процвітає

SambirWZ
460
Недавно доля звела з селянином з гірської місцевості і мали добру нагоду поспілкуватися про життя-буття, точніше навіть понарікати. Молодих людей в селі уже майже не залишилося, бо поїхали на заробітки. Каже: якщо молодий і здоровий хлоп сидить вдома, то його вже сприймають як лінивого або нездорового. А потім співрозмовник зізнався, що якби не заробітчани, то їхні батьки точно не прожили б в Україні.

У пана Івана діти не на заробітках, а живуть в інших містах, тому батькам, яким уже після шістдесятки, треба трудитися ще самим, бо пенсія мізерна, а витрат вистачає. Колись обробляли великі лани, діти допомагали, а потім вирішили з дружиною, що кому все це треба? Діти отоварюються в городських супермаркетах… Садять бульбу, моркву, буряки хіба для себе, пшеницю – для курей, щоб мати на неділю шматок м’яса. Була корова… В родині споконвіків годувальниця мала бути, але років три тому позбулися її. Ніхто у селі уже корів не тримає, пасти щодня – складно… Але одного разу зметикували з дружиною, що без корови нудно жити. і купили не стільки для молока собі, скільки для того, щоб «кістки розминати». Тепер, хвалиться пан Іван, на 100 дворів, частина з яких уже порожні, є лише три корови. Його сім’я у пошані – хвалиться, що сусіди купують, маючи свої визначені дні. Півтора літрова пляшка молока – 25 гривень. Ніби небагато, зате є постійно свіжа копійка. В мене тепер, зізнається, не хата, а молочна крамниця. А перед Великоднем за сиром-маслом односельці в чергу писалися… Звичайно, ці 25 гривень за «баклажку» – надто низька ціна, яка навіть не повертає затрачених мозолів, але пан Іван розповідав про свій бізнес з великою гордістю.
І якраз у ці дні натрапив на офіційну статистку, що підійшла нам до теми. Кількість великої рогатої худоби у господарствах усіх категорій, станом на 1 травня 2021 року, становила 185,9 тис. голів (у тому числі корів – 83,6 тис. голів). За рік на Львівщині зменшилась кількість великої рогатої худоби на 10,1 відсотків (у тому числі корів – на 10,7 відсотка).
Якщо вірити пану Івану, часи сімейних ферм у села повернуться, бо люди хочуть молока. Не магазинного!

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар