Юрій Гамар запевнив, що вода у басейні буде, а коли повернуться до праці сільські культпрацівники, невідомо

SambirWZ
521
Питання про зміни до бюджету депутатів Самбірської міської ради, як правило, не збуджують. А втім, як і багато інших. Єдина депутатка – Надія ШПАК, яка хоче все знати, час од часу дещо уточнює…

Так було і цього разу, коли обранці прийшли на позачергове зібрання. Погодилися на те, щоб кожному вчителеві у зв’язку з дистанційним навчанням придбали у школи по комп’ютеру. На це є програма обласної влади. Сума на Самбір – більше 300 тисяч гривень. З них 10 відсотків оплачує бюджет. Заклали певну суму грошей на поточний ремонт вулиць – це, якщо ми правильно збагнули, гроші для СКП «Об’єднане», яке патчером латає дірки. Заклали кошти для спортшколу, яка має утримувати свої малі стадіончики. Було одне земельне, але важливе питання – виділили землю під будівництво басейну. Нагадаємо, він буде між спортшколою та гімназією і входитиме у єдиний спортивний комплекс. Раніше казали, що для дітей плавання – безкоштовне. а дорослим треба буде платити… Наша Надія Шпак почала уточнювати, яким буде той басейн – критим, чи відкритим? Їй казали, що наразі на порядку денному – земля, а що вже напроєктують проєктанти, будуть обговорювати. Мер Юрій ГАМАР з почуттям гумору загарантував Надії Петрівні, що вода в басейні точно буде…   

Надія Шпак запропонувала товариству тему, яка її дуже болить і якої ми уже торкалися на сторінках газети. Але торкатися – не значить вирішити. Відколи існує об’єднана Самбірська громада, до якої увійшли села Стрілковицької сільради, не працюють заклади культури. Надія Петрівна вважає, що це дискримінація сільського населення великої громади. І має рацію… У мерії свої аргументи, мовляв, спочатку відремонтуємо ті заклади культури, а потім будемо приймати людей до праці, яких звільнили ще за попередньої влади. Дивина та й годі – скільки громад створилося і скрізь заклади культури працюють. Як працюють – інше питання, але тримати заклади на замку не пасує. Надія Петрівна переконана, що людей треба повернути на свої робочі місця бодай би для того, щоб провітрювали будівлі, а коли почнуться ремонти, нехай теж облагороджують своє робоче місце. Пані Шпак має і свою статистику – у Народному домі Самбора, який теж нагально потребує ремонту, є 27 штатних одиниць, у тому числі 10 художніх керівників, 2 концертмейстри, 3 диригенти… А для 5 працівників сільських закладів місця у штаті не знайшлося, хоча гроші на зарплати їм закладали… Та найбільш образливо стало депутатці на сесії, що хоч питання підняте правильне і актуальне, ніхто з колег, у тому числі й тих, які мешкають на території Стрілкович, не підтримав її. 

Що буде з культпрацівниками сіл? Подейкують, хтось, зневірившись, уже подався на заробітки. Кажуть, самбірська влада буде проводити конкурс на заміщення вакансій. Може й має право, але, наприклад, якщо людина потрапила на «біржу праці», а потім її посада відкривається знову, то вона має повне і перше право повернутися. Такі тлумачення дав нам керівник Центру зайнятості Іван ТИМЦІВ. 

Є ще одна цікава деталь. Людський поголос твердить, мовляв, ратуша не хоче приймати цих культпрацівників, бо вони начебто були за іншого кандидата у мери. Може й так, всі ми колись за когось були, але життя продовжується. 

Коли обранці відспівали прощальний Гімн, знову підняли питання Стрілкович. Річ у тому, що там у земельних питаннях – повна вакханалія. Виявляється, на одні і ті ж ари є  уже по кілька власників. Хтось має пляц під забудову, хтось під ведення особистого селянського господарства. Люди скаржаться, бунтують… Мабуть, владоможцям, які були завжди міськими, важко розібратися у всіх сільських земельних накладках, а тому вирішили для початку звернутися з цією проблемою у поліцію – нехай вивчить реальний стан справ і ймовірні зловживання. Відділ земельних ресурсів має у цьому теж розібратися, а колишнього війта Ярослава ШЕХОВИЧА запросять на сесію для дачі пояснень.

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар