Банкомати в селах наразі… відмінили

SambirWZ
149
Депутат обласної ради Юрій ДОСКІЧ перейнявся проблемами порятунку поштових відділень. На його думку, зараз триває масове скорочення чи ліквідація сільських поштових відділень.

Як відомо, нещодавно прийняли Постанову Кабінету Міністрів України, яка передбачає отримання соціальних виплат пільгових категорій громадян через банківську систему, тобто гроші йтимуть на поточні рахунки громадян. Можливо, колись це дасть позитивні результати, але не в час, коли лише 4 відсотки сільських територій охоплені банкоматами, твердить Юрій Юрійович. І ми його у цьому підтримуємо. Лише чотири категорії пільговиків, як от інваліди першої групи, за задумом урядовців, мали б отримувати кошти через пошту, тобто, листоноші приносили б до дому, а всі інші – до банкоматів… Безперечно, це створювало б, зокрема, для звичайних пенсіонерів, немало труднощів, бо треба сідати в маршрутку, їхати в райцентр і вибирати свої гроші. Треба сказати, що за такої системи збільшилися б до неймовірних розмірів і черги до банкоматів. З другого боку, старші люди не конче розуміються на кнопках банкоматів, їм простіше, коли листоноша гроші додому принесене та ще й про життя-буття погомонить. Якщо не носитимуть пенсій листоноші, то, радше всього, вони стануть зайвими разом зі своїми поштовими відділеннями…
У чию урядову голову влізло бажання створювати селянам такі труднощі, поняття не маємо, але пан Доскіч твердить, що одна з комісій обласної ради уже звернулася до керівництва області з тим, щоб ті потурбували столичну владу зверненням скасувати згадану вище Постанову, бо не можна ущемляти права найбільш вразливої категорії населення.
Ми не знаємо, що вплинуло на ситуацію, мабуть, не комісія обласної ради, але минулого тижня Кабінет Міністрів передумав вводити обов’язкову виплату пенсій через банки і про це заявив прем’єр Денис ШМИГАЛЬ. «Перехід на отримання пенсій з готівкової на карткову форму має відбуватися поступово та реалізовуватись як право людей, а не зобов’язання», – сказав він за підсумками наради з питань тарифів на оплату послуг «Укрпошти». Дуже мудро, але навіщо тоді приймали Постанову, яка здійняла стільки галасу? Розум заднім числом приходить?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар