Чорнобильці можуть отоварити свої рецепти лише на 50 гривень у місяць. Навіть на клізму бракне

SambirWZ
221
До редакції «Високого Замку» звернулася жінка-чорнобилець, яка тривалий час у 1986 році була в небезпечній зоні. Як наслідок – друга група інвалідності, купа болячок і… несправедливість. Зовсім недавно, каже вона, були 35-ті роковини початку тієї страшної трагедії людства, всі плакали, згадували, печалилися, нарікали на долю, носили квіти до пам’яників чорнобильцям, які не дожили до наших днів. Одне слово, черговий піар….

Радше всього, про чорнобильців згадують раз у році 26 квітня, а потім ті ліквідатори, які ще дивом дожили до наших днів, залишаються сам на сам зі своїми проблемами. От кажуть тепер народні депутати, що треба підвищити чорнобильцям пенсії. Всі згідні, але підвищення планують на якийсь там майбутній рік. Це для того, щоб ще більше людей померло? Питання загалом правильне. Знаєте, у нашому житті доволі багато пільговиків. Всі вони так чи інакше заслужили цю ласку у держави, але минають часи, знаходяться інші категорії пільговиків, так би мовити, актуальніших, і чорнобильців, наприклад, забуваються.
Наразі все це емоції, а тепер по ділу… Жінка-чорнобилець розповіла нам про дивовижну ситуацію. Свого часу держава надала їм право на безкоштовне отримання медикаментів. в аптеці на вулиці Коперника у Самборі і наша співрозмовниця зізналася, що раніше отоварювала свої рецепти раз у два місяці і набирала медикаментів на суму більше двох тисяч гривень. Недавно, коли звично пішла до аптеки, її шокували. Виявляється, на одного чорнобильця, а їх у Ралівській громаді, півсотні, бюджет виділив лише 50 гривень. Тобто, отоварити рецепт можна лише на півсотні гривень у місяць – жах! Більше, кажуть, грошей нема. Та за 50 гривень, жартує жінка, можна хіба клізму купити і то найдешевшу… Зрозуміло, що грошей нині скрізь бракує, у тому числі і Ралівської ТГ, але ліків на 50 гривень – це насмішка над тими, хто втратив здоров’я.
Ми розповіли про цю скаргу голові асоціації чорнобильців Самбірського району Богдану ВАСІКУ. Він навіть не здивувався такій ситуації на території Ралівської ТГ, каже, у Самборі ще менша сума припадає на одного ліквідатора. Чесно сказати, якщо по 50 гривень на чорнобильця, шановні владоможці, то ліпше не давайте вже нічого, «доточіть» собі ці 50 гривень до своєї премії.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар