Філософське осмислення буття  у творчості Ганни-Оксани Липи

SambirWZ
93
До 30-ої річниці Незалежності України в історико-етнографічному музеї «Бойківщина» презентували персональну виставку «SANSARA» Ганни-Оксани Липи – заслуженого художника України, нашої краянки, уродженки села Верхній Лужок. 

Що означає Сансара? Це уявлення про плинність і непостійність усього живого, єдиний ланцюг переходів з однієї тілесної оболонки в іншу, кругообіг, трансміграція. В кожного з нас існує реальне сокровенне місце, де «з’явившись на світ», ми виходимо на дорогу життя пізнавати нові горизонти; місце «як пуповина», що в’яже нас цілим Світом – стверджує мисткиня. Ганна-Оксана Липа закінчила Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва (відділ кераміки), згодом Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва (кафедра кераміки). Основні види творчості: кераміка, малярство, батик, рисунок, графіка, фотографія, виставки інсталяції, художнє оформлення інтер’єру та екстер’єру, садово-паркові композиції. У роботах художниці закладені філософські концепції світобудови, мистецтва, української історії та світ самої художниці. Вона вважає, що місія, покликання митця полягає в осягненні, пізнанні себе і Всесвіту як єдиного цілого та передачі цих знань іншим. Кредо мисткині «Тяжіння до поглибленого філософського осмислення буття, заглиблення у нашарування світових культурних пластів, трансформація семантичного знаку, канону, традиції, символу, міфології, пластичних засобів за допомогою синтезу з іншими видами мистецтва через призму часу. Творення образів у цілі керамічні композиції, цикли, серії. Через «сформований канон» – повтор та пошук вираження духовності, пластично будую логічну систему – ритуал, в якій кожен елемент – цінний сам по собі своїм поглядом на світ; реальний і нереальний, існуючий і неіснуючий, на його межу, де вирують пристрасті та емоції, злети і падіння» Багатогранна творча діяльність художниці – 20 персональних виставок, понад 100 групових виставок, а ще активна участь у симпозіумах та пленерах. Ганна-Оксана Липа нагороджена преміями, почесними грамотами та пам’ятним знаком за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність. Художниця представила у чотирьох виставкових залах свої мистецькі здобутки – живопис та кераміку, які після завершення виставки залишаються у фонді музею, такий великий дарунок зробила мисткиня музею «Бойківщина». 

За матеріалами виставки у музеї «Бойківщина».

До слова. Одним із гостей презентації був відомий на наших теренах Богдан ЛИПА – заступник директора Самбірського ринку. Виявляється, художниця – його двоюрідна сестра. Зізнався, що отримав масу задоволення від цієї зустрічі і навіть не сподвався, якою насправді талановитою є його родичка. 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар