Ігор Трухим медикам: або лікуйте багато пацієнтів, або скорочуйтеся

SambirWZ
552
На території колишньої Старосамбірщини не вщухає тема порятунку місцевої медицини. Минулого разу ми розповіли вам про перебіг сесії міської ради, яка визнала незадовільною роботу двох посадовців – генерального директора лікарні Івана МЕДВІДЯ та медичного директора Олега ГОРБОВОГО. Але одна справа – прийняти рішення, а інша – його виконати. Власне, виконувати має мер Ігор ТРУХИМ…

Наприкінці тижня ми поцікавилися у нього, як будуть розвиватися події далі? Ігор Станіславович відразу зазначив, що один з цих керівників перебуває у відпустці, а інший – на лікарняному. Як одне, так друге не може тривати вічно, а відтак на підставі рішення сесії юристи готуватимуть документи на розірвання контрактів з директорами.
Проте, відразу після сесії відбулася ще одна не менш значуща подія. Пан Трухим зібрав в «білому домі», звідки тепер керує Старосамбірською громадою, усіх завідувачів відділеннями ЦРЛ. Перервав свою відпустку і прийшов Іван Медвідь. Як наслідок цієї розмови, усі керівники підрозділів лікарні повинні найближчим часом продумати у своїх колективах модель існування, тобто фінансування відділів. Є два виходи з прикрої ситуації. Або медики вторинного рівня набирають стільки хворих і лікують в стаціонарі, щоб мати необхідну для зарплат суму від Національної служби здоров’я, або самі скорочують свої штати. Який вихід оберуть завідувачі відділеннями, побачимо, але тут, здається, та класична ситуація, коли порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих і вибір, який дав Ігор Трухим лікарям, не є аж надто великим. У товаристві медиків кажуть, що якщо вже дійде до скорочення кадрів, то найперше нехай проганяють пенсіонерів. З одного боку, начебто справедливо, але треба завжди пам’ятати, що пенсіонер пенсіонерові – не рівня… Є пенсіонери, без яких шпиталь може просто втратити свій «статус» чи авторитет.
Маючи нагоду, ми поцікавилися в очільника громади, хто керуватиме медициною у майбутньому, бо корабель мусить мати капітана. Сказати, що Ігор Станіславович має свою кандидатуру чи багато кандидатів, не можемо. Радше всього, ідею знайти собі проводиря він довірить самим лікарям. А лікарі в розгубленості, бо не так просто на такий корабель знайти капітана. Хоча деякі медики кажуть, що знайти пристойну кандидатуру має влада, яка є господарем лічниці.

Роман ІВАНЧУК. 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар