Пам’ятки архітектури відновлять

SambirWZ
67
16 знакових пам’яток Львівщини мають комплексні програми ревіталізації (відновлення), які розробили в межах проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження».

Серед раритерів, яким пощастило потрапити в програму, є і  старовинна ратуша міста Добромиль, датована XVІІІ століттям. Крім того, в число тих, хто відновить свої об’єкти, потрапили дерев’яна церква Собору Пресвятої Богородиці 1883 р. в Маткові та дерев’яна церква Св. Михаїла 1663 року в с. Ісаї – це територія колишньої Турківщини. Треба сказати, що увійти в шістнадцятку не так просто, мало бути серйозне обґрунтування.   

Що з цього приводу думають фахівці? «Ми добре розуміємо, щопам’ятки архітектури потребують не лише реставраційних робіт, а передусім візії їх включення у культурнее та економічне життя локальних громад. Потрібно створити довкола них привабливі туристичні дестинації. Інакше реставрація і гроші, які туди вкладе держава, меценати чи громади, будуть марні. Я рекомендую, щоб ці «дорожні карти» для об’єктів спадщини стали  частиною стратегій громад, де є ці пам’ятки», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена ВАСИЛЬКО. 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар