Школи, де менше 25 дітей, держава не фінансує, а для громад сума непідйомна

SambirWZ
435
Тема оптимізації шкіл уже непокоїть багатьох. Та, здається, з кожним наступним роком вона ставатиме щоразу складнішою, бо, за прогнозами, дітей-першачків збільшуватися не буде.

Тому треба готуватися до найгіршого, хоча ми, як і всі селяни, хочемо, аби заклади освіти збереглися… Як ми писали недавно, вже до початку нового навчального року на Львівщині припинять роботу близько 30 шкіл. Це стосується лише тих, де навчається від 5 до 25 учнів, заявив тоді директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег ПАСКА.
Мусимо знати, що такі школи не отримують освітньої субвенції з держбюджету. Тому громади, які не мають коштів і не можуть самі утримати школи, змушені їх закривати або об’єднувати. Навіть ті заклади, які мають більше 25 учнів нині, але не матимуть їх завтра, мусять готуватися… Є і таке міркування: якщо селяни хочуть утримувати школи з малою кількістю дітей і не потрапляють в освітню субвенцію, можуть просити кошти на у своєї влади. Але ми чомусь глибоко сумніваємося, щоб хоч одна з тих ТГ, які є зараз, будуть здатні фінансово подужати цю проблему.
На початок минулого навчального року у Львівській області було 1 193 школи. А зараз їх 1 181. Зникли посеред навчального року…
Нагадаємо, не так давно до оптимізації вдалися Стрілківська та Добромильська територіальні громади. Доречно також сказати, що в середньому на одного учня держава у рік виділяє 22 – 25 тисяч гривень, проте є школи, де фінансування становить 50 тисяч і більше. Залишається лиш сказати, що «вартість» учня у 50 тисяч гривень – занадто велике задоволення для платників податків.

Роман ПОГОНИЧ.

Фото: dostup.pravda.com.ua

Вас це може зацікавити

Залишити комментар