Вчителі не хочуть вакцинуватися, бо їм вигідне дистанційне навчання?

SambirWZ
548
Через два-три тижні, прогнозують фахівці, наша Львівщина може опинитися у червоній зоні». Це за умови, що статистика і надалі буде такою невмолимо зростаючою. Область уже тепер має найбільшу динаміку в Україні, а що таке «червона» зона, Самбір, наприклад, знає – торік цілий тиждень жили за її законами.

1 жовтня – день, який приголомшив. Було досліджено 2318 тестів, більше 1100 підтверджених хворих. Велика Самбірщина того дня додала 69 заслаблих. Ніби й небагато, але ми у Львівській області і, якщо будемо «червоніти», то усі гуртом. 

Проблеми з вакцинацією залишаються. Обласні чиновники твердять, що педагоги дають найменший відсоток щеплень і йде своєрідний тиск на цю галузь. Тиснуть з благородною метою, бо вчителі мають контакт з учнями, а здоров’я дітей – понад усе. Тим часом в ПАРЄ застерегли Україну від примусової вакцинації. Адже уже йде поголос про те, що якщо вчитель з тих, або інших причин не буде щеплений, то його на кілька тижнів мають відсторонити від стаціонарної роботи в школі. 

Офіційно наразі це виглядає так. В Україні державних службовців і педагогів, які не зробили щеплення проти COVID-19, будуть тимчасово відстороняти від роботи – на час карантину. Таких осіб не мають права звільняти, але на час усунення зарплату їм виплачувати не будуть. Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО в коментарі журналістам. 

Указ уряду з такими правилами ще не затверджений, але Міністерство юстиції має зареєструвати його найближчим часом. Нове правило буде стосуватися представників професій, для яких в Україні хочуть ввести обов’язкову вакцинацію від коронавірусу. Як сказав Ляшко, цей список уже чітко визначений. У нього входять: усі педагоги, незалежно від спеціалізації закладу (ясла, дитячі садки, школи, профтехучилища, виші й т.д.); працівники центральних органів виконавчої влади, міністерств і їхніх структурних під-розділів на місцях; представники місцевих держадміністрацій (обласних, міських, районних). Відстороняти нещепленого співробітника зобов’язаний роботодавець, заявив глава Міністерства охорони здоров’я України. Водночас місце роботи має бути збережене за такою особою. Конкретної дати, коли нові COVID-норми набудуть чинності, Ляшко не назвав. Додамо: у проєкті наказу МОЗ сказано, що якщо в компанії буде працювати невакцинована особа, імунізація якої обов’язкова, то відповідальність за це понесе роботодавець.

…Минулого тижня нам на теренах Старого Самбора розповіли про дивовижну ситуацію, прокоментувавши її так: люди, які повинні бути першими агітаторами за вакцинацію, насправді цим не те, що не займаються, а й відверто саботують. Не знаємо, чи вірити цим цифрам, але скажемо так, як сказали нам. Зі 100 відсотків лікарів вакциновані 90 відсотків. 

А з усіх медсестер та санітарок – 20 відсотків. Будьте певні, каже нам джерело інформації, що родичі усього молодшого медичного персоналу не вакциновані також, бо мають «мудрих» людей, які працюють в лікарні… Нам пояснили, чому не хочуть вакцинуватися вчителі? У школах зараз йде невидима, а то й видима боротьба між тими, хто хоче щеплень і навпаки. Противники відверто заявляють, що бояться заштрика і можливих наслідків – це перше. І друге – їм сподобалася торічна дистанційна праця. Гроші отримують ті ж самі, ходити до праці і псувати собі нерви – не треба, а відповідальності за якісь знань – нуль. Хоча додамо: департамент освіти має намір перевіряти якість дистанційного навчання. Як вони це будуть робити, поняття не маємо. 

Перший результат перевірок уже є. Кілька шкіл у Самбірському районі пішли на канікули через проблеми з дистанційним навчанням. І протягом вимушених канікул мають поліпшити технічний стан дистанційного навчання. Нам лиш цікаво, а минулого року цієї проблеми не було? Діти вчилися в поганих умовах? 

Комісія, яка перевіряє якість дистанційного навчання, констатує: «У деяких школах ситуація з віддаленим навчанням краща, в інших – трохи гірша. Часто у школах не до кінця розуміють, що месенджери – це не платформа для навчання. Керівникам відділів освіти й шкіл треба звернути увагу на розгортання єдиної платформи», – розповів директор департаменту освіти Львівської ОДА Олег ПАСКА. Подекуди труднощі з організацією навчання зумовлені зміною керівництва шкіл: у тих закладах, де директори приступили до виконання своїх обов’язків лише із початком вересня, ще не до кінця змогли налагодити систему дистанційного навчання. У Самбірському районі, констатує комісія станом на понеділок, кількість закладів, які досягли необхідного рівня вакцинації становить менше 50 відсотків. 

Подейкують, люди навчилися філонити з вакцинацією і виробляти собі фальшиві документи про вакцинацію. Медики відверто застерігають хитрунів, що це небезпечно для їхнього здоровя, бо у випадку, якщо потраплять з хворобою в лікарню, то сертифікат про щеплення може збивати лікарів з правильного лікування. А дехто додає, мовляв, якщо кажуть, що захворіли вакциновані, то високий відсоток вірогідності того, що вакцинованими від коронавірусу ці люди не були, були лише задокументовані..    

Зі статистики розпочинали, статистикою і завершимо. Від початку пандемії від коронавірусу на Львівщині померли 3879 осіб. З них 52 відсотки – чоловіки. Про це під час сесії Львівської обласної ради доповів директор Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест ЧЕМЕРИС. 

Такі дані дають підстави вважати, що жінки легше переносять хворобу. Водночас він наголосив на тому, що жінки хворіють на коронавірус набагато частіше за чоловіків. Зі 149 187 осіб, які захворіли на Львівщині, 58,3 відсотка складають жінки.

«Щодо вікових категорій, то найвища смертність від ковіду серед населення віком 70-79 років (32,9 відсотків). А найбільше хворих зафіксовано серед людей 50-59 років (19,3 відсотка), 60-69 років (18,1) та 30-39 років (18)», – розповів Орест Чемерис.

Щодо кількості захворювань за місяцями 2021 року, то найбільше випадків зафіксували у квітні – 25 627 осіб (для порівняння у серпні – 1859). Загалом Львівщина залишається на четвертому місці за кількістю виявлених нових випадків ковіду. Епідситуація в області погіршується, але динаміка зростання захворюваності повільніша у порівнянні з попередньою хвилею ковіду, яку спостерігали в області у березні цього року. Станом на понеділок, у найближчій до нас ковідній Рудківській лікарні перебувало 104 пацієнти. Це багато, враховуючи бодай той факт, що цей шпиталь попервах був розрахований на півсотні ліжок.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар